TİGEM İŞKUR İle Kamu İşçi Alımı İlanı! İlköğretim Mezunu

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü işçi alımı ilanı yayımlandı. KPSS siz Engelli ve Eski Hükümlü kamu işçi alımı gerçekleştirilecek.

TİGEM İŞKUR İle Kamu İşçi Alımı İlanı! İlköğretim Mezunu

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü İşçi alımı yapıyor. İŞKUR üzerinde yayımlanan ilana göre TİGEM bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı statülerde görevlendirmek üzere Kamu İşçi alımı yapılacak. Buna göre TİGEM Ceylanpınar ve Polatlı Tarım İşletme Müdürlüklerine Beden İşçisi alımı gerçekleştirilecek. Söz konusu yayımlanan ilan için başvuru süreci başladı.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Tarım İşletmeleri Genel Müdsürlüğü Ceylanpınar ve Polatlı Tarım İşletme Müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere Beden İşçisi (Genel) 2 adet engelli işçi ve 5 adet eski hükümlü işçi olmak üzere toplam 7 adet Kamu işçisi alımı yapılacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

TİGER işçi alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak" şartları aranacaktır.

Engelli İşçi Alımı Özel Şartları:

Egelli işçi alımlarında, İlköğretim veya Ortaöğretim mezunu olmak, Engellilerin, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporu. (En az %40) Engelli belgesi aslı, (Belgenin fotokopisi, belgenin aslı ibraz edilmek kaydıyla, başvuru esnasında onaylanacaktır.)

Eski Hükümlü İşçi Alımı Özel Şartları:

İlköğretim veya Ortaöğretim mezunu olmak ve Eski hükümlü; Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4’ üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde tanımlandığı şekilde (Kamu Kurumu İçin) eski hükümlü belgesi, (Belgenin fotokopisi, belgenin aslı ibraz edilmek kaydıyla, başvuru esnasında onaylanacaktır.)

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

TİGEM Kamu İşçi alımı için başvurular Haziran ayı içerisinde alınacak. Başvurular sadece İŞKUR aracılığı ile gerçekleştirilecek.

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Başvuru Tarihlri: 22-26 Haziran 2023

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamet ergin
Hamet ergin - 5 ay Önce

Beni alin