TCDD Yeni Personel Alımı Yapıyor! Yazılı Sınav ile! Başvuru Şartı!

Devlet Demiryolları TCDD memur alımı. Başvuru yapan adaylar yazılı sınav ile alımları gerçekleşecek. 4 müfettiş alımı başvuru şartları ve başvuru tarihleri haberimizde..

TCDD Yeni Personel Alımı Yapıyor! Yazılı Sınav ile! Başvuru Şartı!

Devlet Demiryolları İşletmesine ynei personel alımı gerçekleştirilecek.

TCDD işletmesi Teftiş Kurulu Başkanlığına gerçekleştirilecek olan 4 müfettiş alımlarında yazılı sınav 15 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. Buna göre Sınava başvuru yapmak isteyen adayların başvuru şartlarına sahip olması istenilmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Adayların 657 DMK'nın 48. maddesindeki genel şartları taşımış olmaları istenilmektedir. Yaş şartında ise 35 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir. (Buna göre 1 Ocak 2020 tarihi itibari ile) Eğitim düzeyinde İİBF, Hukuk, İktisat, İşletme, Siyasal Bölümlerden mezun olmak gerekli olacaktır. Adaylardan istenilen KPSS şartında ise 2018 veya 2019 yıllarında kpss sınavından en az 70 ve üzeri puan almış olmaları istenilecek. Adaylar yazılı sınavda 80 kişi alınacak. Buradan başarılı olan adaylar için sözlü sınav gerçekleştirilecek. Adayların sağlık durumlarının Türkiye'nin her yerinde görev yapmasına engel bir durumun olmaması gerekmektedir. Müfettişlik yapmaya engel sicil veya karakter bakımından bir engelin olmaması istenilmektedir. Daha önce TCDD sınavına bir kere girmiş olan adaylar ikinci kez girebilecekler. 2 veya daha fazla sınava giren adayların başvuru yapamayacak.

BAŞVURU TARİHLERİ;

TCDD Müfettiş alımları için başvurular 31 Ocak 2020 tarihinde alınmaya başlandı. Buna göre başvurular posta yada şahsen gerçekleştirilebilecek. Adaylar 31 Ocak 2020 tarihi mesai bitimine kadar başvurularını tamamlayabilirler.

YAZILI SINAV;

Sınava başvuru yapan adaylardan kpss puan sıralamasında ilk 80 içerisinde yer alanlar için yazılı sınav yapılacak. Sınavda 25 soru yöneltilecek ve her sorunun değeri 4 puan olacak. Ayrıca yabancı dil grubundan da sınav gerçekleştirilecek. Buna göre ortalama 65 ve üzeri lan adaylar bu sınavdan başarılı olabilecekler.

SÖZLÜ SINAV;

Yazılı sınav sonucunda sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar için sözlüde Hukuk, İktisat, Maliye ve Kamu Yönetimi bölümlerinden sorular yöneltilecek. Adayın zekası ifade kabiliyeti, davranış tavır zeka gibi kabiliyetleri test edilecek. Sözlü sınavdan başarılı olmak için en az 65 puan almak gerekli olacak.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 09:05
YORUM EKLE