TCDD İşçi Alımında Yeni Gelişme! Yedek Adaylar İçin Evrak Teslimi

TCDD İşçi Alımında Yeni Gelişme Var! Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları 356 kişilik işçi alımı yapacağını duyurdu.Başvuru şartlarının neler olduğunu öğrenebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

TCDD İşçi Alımında Yeni Gelişme! Yedek Adaylar İçin Evrak Teslimi

Geçtiğimiz günlerde ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları 356 kişilik işçi alımı ile ilgili yeni bir gelişme meydana geldi. Gelişmede işçi alımı gerçekleştirilecek olan 356 kişilik kadronun yedek adaylarının yerleştirme duyurusu açıklandı ve evrak teslim tarihi açıklandı. Açıklanan detaylara göre 356 kişilik alımda sözlü sınavına çağrılacak adayların belirlenmesi için yapılan kura töreninde şartları sağlamadığı için başvuruları reddedilen adayların yerine alınacak olan yedek adayların evrak teslimine dair tarih belli oldu.

İşçi Alımındaki Gelişmeler

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları tarafından yapılan açıklamada, “356 işçi için sözlü sınavına katılacakların belirlenmesi için 25.04.2019’da noter huzurunda kura gerçekleştirilmişti, şartları taşımayan adayların yerine belirlenen yedek adaylar için ise evrak tesliminin yapılacağı” ifadelerine yer verildi. 

Yedek adayların başvuruya getirmeleri geren kesin belgeler ise şunlardır:

  •  Dursunbey 753 Yol Bakım Şefliğine başvuru için C sınıfı (ehliyet yenilemesi yapanlar M, B1, B, D1, C1, C ve F sınıfı) sürücü belgesinin fotokopisi,
  • İzmir Liman İşletme Müdürlüğüne Liman Vinç Operatörü için (RTG ve SSG) (Mekanik Vasıta Operatörü) belgelerinden birisinin mutlaka yer alması gerekmektedir. 
  • Eski sürücü belgesi olanlar için "D "Sınıfı sürücü belgesi olanlar için "CE" Sınıfı,
  • Eski Sürücü belgesi "G" Sınıfı olanların belgesine işletilmiş "Forklift" veya "Vinç” iş makinaları belgelerine sahip olması gerekmektedir. Ayrıca G sınıfı yeni sürücü belgesi olup ara yüzünün 12. Satırında TCDD tarafından belirlenen kodların olması gerekmektedir.

Yapılacak olan sözlü sınavda başarılı olan adaylar TCDD işçi alımı  için fiziki yeterlilik ve çeşitli şartları sağlamaları durumunda işe alımları gerçekleştirilecektir. 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 23:39
YORUM EKLE