OGM 224 Kamu İşçi Alımı İlanı Yeniden Yayımlandı! Başvuru Yapanlar ne Yapacak?

OGM 224 İşçi Alımı Engelli ve Eski Hükümlü alımı için ilan İŞKUR tarafından yeniden yayımlanacak. 54 Şehir İşçi alımı ilan detayları nedir? Nasıl başvuru yapıalcak?

OGM 224 Kamu İşçi Alımı İlanı Yeniden Yayımlandı! Başvuru Yapanlar ne Yapacak?

Orman Genel Müdürlüğü 224 İşçi Alımı ilanı yayımlandı. Geçtiğimiz günlerde de yayımlanmış olan İşçi alımı ilanına göre Orman Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 224 İşçi Alımı yapacağını bildirmişti. Bu kasams OGM tarafından 6  - 12 Aralık 2022 tarihi ile yayımlanmış olan ilan için Yeniden Yayımlanma Kararı Geldi. Peki daha önce başvuru yapanlar ne yapacak? Nasıl Başvuru yapılacak?

224 İşçi Alımı Yapılacak!

OGM daha önce de yayımladığı ilana göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 224 kişilik kadro için Kamu İşçi alımı yapılacağı açıklanmıştı. Bu kapsamda Kamu işçi alımlar 54 farklı şehirde gerçekleştirilecek.

  • 141 Engelli İdari Büro Görevlisi,
  • 83 Eski Hükümlü/TMY Orman İşçisi,

alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

OGM İşçi alımında adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, 35 yaşından büyük olmamak, En az Lise mezunu olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak" şartları aranacaktır.

Eski Hükümlü İşçi Alımı Şartı:

Eski Hükümlü alımı için, Dahiliye, Genel Cerrahi, Göz, KBB, Nöroloji ve Psikiyatri” alanlarından “sağlam” onayı alınmış tam teşekküllü devlete bağlı resmi sağlık kuruluşlarından sağlık raporu almış olmak

Engelli İşçi Alımı Özel Şatları:

 Engelli Alımı için Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası, Bilgisayar Operatörlüğü Sertifikası, Bilgisayarlı Muhasebe Sertifikası, İnsan Kaynakları Sertifikası, Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Sertifikası, Halkla İlişkiler Sertifikası, Personel Bordro ve Özlük İşleri Sertifikası, Genel Muhasebe Sertifikası, Çağrı Merkezi Sertifikası sahibi olmak.

İlan Tekrar Yayımlandı!

Söz konusu ilan için gelmiş olan duyruya göre,

Orman Genel Müdürşüğü yapılan incelemeler neticesinde; adaylarca açık iş ilanlarına yapılan başvuruların bazılarının Türkiye İş Kurumu üzerinden bazılarının ise https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr (Kariyer Kapısı) adresi üzerinden yapıldığı anlaşılmıştır. “Başvurusu Kabul Edilenlerin" tespitinde adayların mağduriyet yaşamaması adına mevzu bahis açık iş ilanları 30.11.2022 tarihli ve 32029 sayılı Resmî Gazete' de belirtilen genel ve özel şartlarla 02.01.2023 – 06.01.2023 tarihleri arasında yeniden Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanacaktır.

Daha Önce Başvuru Yapan Adaylar Tekrar Başvuru Yapacaklar!

Daha önceden hem İŞKUR hem de Kariyer Kapısına başvuru yapan adayların belirtilen tarihlerde başvurularını Türkiye İş Kurumu üzerinden yeniden yapması gerekmekte olup, Kariyer Kapısı üzerinden yapılan başvurular ise kabul edilmeyecektir.

Başvurular Ne Zaman?

Yukarıda da açıklandığı gibi Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı lanı İŞKUR üzerinde 2023 yılındayayımlanacak. 

Başvuru Tarihleri: 02.01.2023 – 06.01.202

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Default.asp

İLAN GÜNCELLEME TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2022, 14:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vehbi çağlayan
Vehbi çağlayan - 10 ay Önce

Benim bilgisayarı muhasebe seftikam var engelli yım ne olur yaş sınırı koymayın lise mezunuyum ve 43 yaşındayım 5 çocuğum var hep öğrenci okutuyorum bakamıyorum

Süleyman Esen
Süleyman Esen - 10 ay Önce

1985 doğumluyum lise mezunuyum eski hükümlüyüm kpss 78,yaş sınırı niye oluyor 10 yildir iş arıyorum torpili olan giriyor şimdi yaş oldu 37 ne yapalım uyuşturucu mu satalım hırsızlık mi yapalım yoksa öldürüp gaspmi yapalım yaşamak için öldüreceksin diye bir laf var o zaman bir çıkar yol gösterin yada 35 yaşından büyüklerin tamamını öldürün yada vatandaşlıktan çıkarın kapıları açın 35 yaş üstü bireyler yurt dışına kaçsın yaşama hakkımız bu ülkede yok.herkes için olacak şekilde yaş sınırını kaldırın niye 36 yaş insan iş yapamiyormu pili bitiyormu.

Demet Belge
Demet Belge - 10 ay Önce

Bütün şartlarım uyuyor yaş engeline takiliyorum engelli
Kadronuzdan yararlanmak istiyorum

Erdoğan buğday
Erdoğan buğday - 10 ay Önce

Benim orman yetiştirme ve Bakım işçisi sertifikam var bunun bana yararı olurmu?

Recep BAYRAKTAR
Recep BAYRAKTAR - 10 ay Önce

39 yaşındayım yaş sınırı yüzünden bi yere giremiyoruz sonumuz nolaçak

Recep BAYRAKTAR
Recep BAYRAKTAR - 10 ay Önce

Bizide bı gören duyan ne zaman cıkacak 39 yaşındayım eski hükümlüyüm

Sedrettin Naci
Sedrettin Naci - 9 ay Önce

Merhabalar bende eski hükümlüyüm 1987 doğumluyum banada yardımcı olun yaş sınırı koymayın prematüre bebeğim var tedavi görüyorum hiç bir işte çalışamıyorum hiç bir şekilde alınmıyom lise mezunuyum sesimizi duymanızı istiyorum yardımcı olun lütfen ya bu nedir ülke neden hep cahillerin elinde emrinde ekonomi deseniz yok zaten tekrar tekrar söylüyorum yardımcı olun bana ve benim gibi insanlara 12 yıl hapis cezam vardı 2020 de çıktım yıl oldu 2023 hala Bir işim yok nereye gitsem sorun çıkıyor daha fazla uzatmak istemiyorum gereğin yapılmasını arz ve talep ediyorum

Hamuş
Hamuş - 9 ay Önce

Kura tarihi ne zaman acaba