Kültür ve Turizm Bakanlığı VGM İŞKUR İle Ekim Ayı İşçi Alımı İlanı Yayımlandı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı işçi alımı ilanı geldi. İŞKUR üzerinde yayımlanan ilan ile Vakıflar Genel Müdürlüğü alım yapacak. İlan Detayları haberde.

Kültür ve Turizm Bakanlığı VGM İŞKUR İle Ekim Ayı İşçi Alımı İlanı Yayımlandı!

Vakıflar Genel Müdürlüğü işçi alımı için ilan yayımlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan VGM merkez teşkilatındaki eksikliği karşılamak üzere eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan 1 işçi alımı yapılacaktır. Başvuru şartları ve ilan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1)  Türk vatandaşı olmak.

2) 18 yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşından gün almamış olmak.

3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak.

4) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

5) Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak.

6) En az ortaöğretim (lise) mezunu olmak.

7) Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak.)

8) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

9) İşe alınacak işçilerin deneme süresi iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akitleri bildirim süresine gerek olmaksızın tazminatsız feshedilecektir.

10) Başvuru yapılacak meslek kolu için Üniversitelerin iki yıllık eğitim veren Meslek Yüksekokullarının Sıhhi Tesisat, Tesisat Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi bölümlerinin herhangi birinden veya meslek liselerinin Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme bölümlerinin Yapı Tesisat Sistemleri dalından mezun olmak ya da MEB onaylı sertifika veya meslek koluna ait ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak.

11) Eski hükümlü ve terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananların; Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (ğ) bentlerinde yer aldığı şekilde durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

VGM işçi alımı başvuruları Bugün başladı. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanan ilan için başvurular en geç 8 Ekim 2021 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını sadece İŞKUR üzerinden ilan no ile yapılacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE