Kültür Bakanlığı KPSS baraj Puanı Olmadan Yeni İşçi Alımı İlanı Yayımladı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı yeni işçi alımı ilanı yayımladı. Eski Hükümlü adaylar içerisinden kamu İşçisi alımı yapılacak. İşte ilanın detayları ve şartları.

Kültür Bakanlığı KPSS baraj Puanı Olmadan Yeni İşçi Alımı İlanı Yayımladı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı işçi alımı ilanı yayımladı.

İŞKUR aracılılığı ile yayımlanmış olan işçi alımı ilanına göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere eski hükümlü adaylar içerisinden işçi alımı yapacağını bildirdi. Söz konusu ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Vakıflar genel Müdürlüğü 1 kişilik boş kadro ile Eski Hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi alımı yapılacaktır.

KPSS BARAJ PUANI ŞARTI YOK!

Yayımlanmış olan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar genel müdürlüğü alımını yapacağı işçi adaylarından KPSS şartı aarayacak. Ancak söz konusu ilana göre Baraj puanı şartı aranmayacak olup adayların, ÖSYM tarafından 2020 yılında ön lisans düzeyinde yapılan KPSS sınavına girmiş olmak gereklidir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.
  • 18 yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşından gün almamış olmak.
  • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak.
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak. 5) Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak.
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak.)
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.
  • Üniversitelerin iki yıllık eğitim veren Meslek Yüksekokullarının Elektrik Teknolojisi, Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Teknikerliği bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak,
  • Eski hükümlü ve terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananların; Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (ğ) bentlerinde yer aldığı şekilde durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir,

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Adaylar başvurularına İŞKUR aracılığı ile yapacak.  Bu yönde başvurular 22 Mart 2021 tarihi ile başlamış olup adaylar başvurularını en geç 26 Mart 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE