Kültür Bakanlığı 43 İlde İŞKUR Aracılığı İle 140 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre Türkiye Geneli 140 Kamu Personeli alımı yapılacağı ilan edildi. İşte şartlar ve detaylar.

Kültür Bakanlığı 43 İlde İŞKUR Aracılığı İle 140 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı için ilan yayımladı. Yayımlanmış olan ilana göre bakanlık bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 43 şehirde 140 kişilik boş kadro ile kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. başvurular Türkiye İş kurumu üzerinden yapılacak olup başvuru süreci ilanın yayım tarihi itibari ile başladı. Peki alımlar hangi şehirlerde yapılacak? Kimler başvuru yapabilecek? İşte tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

43 ŞEHİRDE ALIM YAPILACAK!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 43 farklı şehirde işçi alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanmış olan ilana göre Sürekli İşçi kadrosunda 140 işçi personel alımı yapılacak. İşte o şehirler.

Adana (5), Afyonkarahisar (2), Aksaray (2), Ankara (7), Antalya (10), Balıkesir (1), Batman (5), Bilecik (1), Bitlis (3), Burdur (2), Bursa (5), Çanakkale (3), Diyarbakır (1), Düzce (3), Edirne (3), Gaziantep (3), Hatay (2), Isparta (1), İstanbul (8), İzmir (3), Kahramanmaraş (3), Karaman (2), Kars (4), Kırıkkale (2), Kırşehir (3), Konya (6), Kütahya (4), Manisa (2), Mersin (6), Muğla (5), Muş (2), Nevşehir (1), Osmaniye (2), Rize (1), Sakarya (3), Samsun (1), Şanlıurfa (4), Tekirdağ (2), Trabzon (3), Tunceli (5), Uşak (3), Van (4), Zonguldak (2).

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Kültür ve Turizm Bakanlığı 140 kamu personeli alım ilanına başvuru yapacak adaylardan bazı nitelikler talep ediliyor. Bu kapsamda adayların ilgili şartları taşıyor olmaları gerekmektedir. İşte başvuru şartları.

 • Türkiye Vatandaşı Olmak,.
 • 18 yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak.
 • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak.
 • Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.
 • 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun ilgili maddelerine göre alınmış ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik belgesine sahip olmak, (Yapılacak olan sözlü sınavda başarılı olup, asıl adaylar arasına girenlerin atama işlemi yapılırken, atama için Bakanlığa ibraz edecekleri belgeler arasında yer alan bu belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekir.)
 • Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.
 • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
 • Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak.
 • Engelli ya da eski hükümlü olmamak.
 • Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla, herhangi bir yükseköğretim kurumundan lisans düzeyinde mezun olmak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.
 • Vardiyalı çalışmaya engel durumu olmamak

BAŞVURULAR:

Bakanlığa başvurular önümüzdeki hafta itibari ile Türkiye İş Kurumu aracılığı ile alınmaya başlanacak. Bu kapsamda Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 30/09/2019 - 04/10/2019 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 00:12
YORUM EKLE