Kamuya Mayıs Ayı Toplum Yararı Programı TYP İlanları Ne Zaman Açıklanacak?

Kamu kurumlarından; hastanelere, il özel idaresine, okullara, belediyelere Mayıs ayı Toplum yararı programı personel alım ilanları ne zaman açıklanacak. Mayıs TYP ilanlarında hangi kurumlara istihdam edilecek? TYP alımı başvuru şartları nedir?

Kamuya Mayıs Ayı Toplum Yararı Programı TYP İlanları Ne Zaman Açıklanacak?

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile kamu kurumlarına ve özel firmalara çok sayıda personel alımı ilanı açıklanmaya devam ediyor. İŞKUR'un daimi sürede eleman istihdamının yanı sıra geçici süredeki personel istihdamlarından bir tanesi de Toplum Yararı Programı alımı gelmektedir. Bu bağlamda Nisan ayında açıklanan ve Noter kurasında gerçekleşen istihdamlarda adaylar göreve başladılar. Mayıs ayı gelmesi ile birlikte Mayıs TYP ilanı açıklanıp açıklanmayacağı en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI;

  • Yaş şartı; Adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları istenilmektedir.
  • Eğitim şartı; Herhangi bir örgün eğitime devam etmiyor olmaları, açık öğretim okuyanlar başvuru yapabilirler.
  • Seçim aşaması; Noter kurası, liste yöntemi ya da her ikisi de kullanılarak yapılacak seçim aşamasından ismini yer alması gerekmektedir.

BAŞVURU YAPAMAYACAKLAR;

İŞKUR'dan girişimcilik eğitim programından yararlananlar 6 ay süre geçmeden typden faydalanamazlar. Mazeretsiz olarak TYP'den ayrılan, ilişiği kesilenler 24 ay geçmedikçe yeni TYP'ye başvuru yapamaz. Adayların faydalandığı TYP'den 24 ay geçmedikçe başvuru yapamazlar. Adayların katılığı kurs ve programlardan katılmama yönünde yaptırım uygulananlar yaptırım süre boyunca typden faydalanamaz. TYP 'den ilişiği kesilenler bir daha başvuru yapamayacaklar.

TYP İLANI BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Mayıs ayı TYP alım ilanlarına başvurular ne zaman başlayacak. Nisan ayı typ ilanlarında az sayıda ilan açıklandı. Normalleşme süreci kapsamında Mayıs ayında kamu kurumları ve özel sektör ilanlarının sayısını artması beklenmekte. Bu kapsamda Mayıs Toplum Yararına Programlarının da Mayıs ayı ikinci haftasından itibaren gelebilir. İlanlar açıklandığında anında haberdar olmak için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 01:01
YORUM EKLE