Kamu Gözetimi Kurumu (KGK) Lise Mezunu Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak!

Kamu Gözetimi Kurumu İŞKUR aracılığı ile güvenlik görevlisi alımı ilanı yayımladı. Lise mezunu adaylar içerisinden alım yapılacak. Başvuru şartlar nedir?

Kamu Gözetimi Kurumu (KGK) Lise Mezunu Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet adresi üzerinde yayımlanan ilana göre Kamu Gözetimi Kurumu Perosnel alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Kadın Erkek adaylar içerisinden Güvenlik Görevlisi Alımı yapılacak.

İlan Kamu İŞKUR İlanları kısmında yayımlanarak başvuru süreci başlamıştır. Peki ilgili ilanlara kimler başvuru yapabilecek?

BAŞVURU ŞARTLARI:

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2) 18 yaşını tamamlamış olmak ve ilanın son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak,

3) Kadınlarda 160 cm, erkeklerde 170 cm’ den kısa boylu olmamak,

4) En az ortaöğretim mezunu (Lise ve Dengi) olmak,

5) Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

6) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun ilgili maddelerine göre alınmış ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik belgesine sahip olmak,

7) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

8) Erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak, askerlik durumu itibariyle muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelenmiş veya muaf olmak.

9) Adayların Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirlenen öğrenim durumundan mezun olmaları gerekmektedir.

10) Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamaları gerekmektedir.

11) Başvuru yapan adayların birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacak olup, birinci yerleşim yeri adresi ANKARA olan adaylar başvuru yapabilecektir.

12) İşe alınacakların deneme süresi altmış gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akitleri bildirim süresine gerek olmaksızın ve tazminatsız feshedilecektir.

13) İşe alınma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-sınav ve işbaşı sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

14) Görevini özel güvenlik görevlisi olarak devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak ve bunun yanında 5188 sayılı Kanunda belirtilen sağlık şartlarına haiz olmak.

15) Adayların vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Kamu Gözetimi Kurumu güvenlik görevlisi alımı başvuruları 16 Nisan 2021 tarihi ile başladı. Adaylar başvurularını en geç 20 Nisan 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece İŞKUR üzerinden yapılacaktır. 

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet ali doğan
Mehmet ali doğan - 3 yıl Önce

Neden güvenlik görevlisi alımında 30 yaş şartıvar neden 35 değilde 30 ya anlamıyorum 35 yaş grubu çoğunluğu evli çoluk çocuk sahibi evine ekmek götüremiyor böyle olunca biraz düşünelim ne olur bu şartlarda işsiz kalacaz