DSİ İŞKUR İle 3 Farklı Bölgede Personel Alımı Yapıyor!

Devlet Su İşleri Personel alımı ilanı yayımlandı. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile farklı birimlere farklı kadrolarda personel alımı yapılacak. Şartlar nedir?

DSİ İŞKUR İle 3 Farklı Bölgede Personel Alımı Yapıyor!

İŞKUR ile personel alımı ilanı yayımlandı. Bu hafta İŞKUR ile gelmiş olan personel alımı ilanlarına göre DSİ bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda ilan yayımladı. Yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre DSİ 6 personel alımı yapacak. Alımlar Bölge Müdürlüğüne ve Sulama Birliğine yapılacak olupalanına göre kontenjan dağılımı ve şartlar haberimizin devmaında bulunuyor.

Alım Yapılacak Birim ve Kontenjan Dağılımı:

Devlet Su İşleri İŞKUR aracılığı ile yayımladığı ilan ile bünyesine farklı bölgelerde personel alımı yapacak. Yayımlanmış olan personel alımı ilanları ve kadroları şöyle:

DSİ 20.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ: 1 Engelli Puantör ( 00006518057), 1 Bilgisayar Operatörlüğü Teknikeri ( 00006518189 ), 1 Telsiz-Telefon Operatörü ( 00006518312 )

SALİHLİ SAĞ SAHİL SULAMA BİRLİĞİ: 1 Fatura Ve Hesap Tahsilatçısı ( 00006518770 ), 1 Beko Loder (Kazıcı - Yükleyici) Operatörü ( 00006518804 ),

ADALA SOLSAHİL SULAMA BİRLİĞİ: 1 Çalışma Ekonomisti ( 00006519106

Başvurular İnternet'ten İlan Numarası İle Yapılacak!

İŞKUR aracılığı ile alınacak başvurular için süreç başladı. Bu hususta başvurular sadece Elektronik ortamda olmak üzere " https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx " adresinden yapılacak. Başvuru için yukarıdaki kadroların sonlarında parantez içerisinde bulunan numaraları kullanabilirsiniz.

Süreç hafta başı itibari ile başlamış olup en geç 21 Ocak 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

BAŞVURU ADRESİ: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak? KPSS Şartı Var Mı?

Adayların en çok merak ettiği konulardan biriside KPSS şartının olup olmayacağı oldu. İŞKUR ile yayımlanan ilanlara göre,

  • 20. Bölge Müdürlüğüne EKPSS sınav şartı aranacak ancak sadece sınava katılmış olmak yeterlidir.
  • Sağ Salij Sulama Birliği için KPSS Şartı Aranmayacak.
  • Solsalih Sulama birliği için ise KPSSden en az 60 puan almış olmak şartı arabacaktır

KPSS şartı dışında adaylardan genel olarak, 18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşından büyük olmamak, En az İlköğretim mezunu olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranacak.

YORUM EKLE