DSİ 3000 TL Maaş İle En Az İlkokul Mezunu 31 İşçi Personel Alacak!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesine en az ilkokul mezunu personel alımı gerçekleştirecek. Farklı birimlerde yapılacak alım kadroları haberde.

DSİ 3000 TL Maaş İle En Az İlkokul Mezunu 31 İşçi Personel Alacak!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü işçi personel alımı için ilan yayımladı. DSİ'ye bağlı olan Sulama Birlikleri işçi alımı yapacak olup başvuru süreci ilgili ilanlara başlamıştır. Bu kapsamda Başvurular elektronik ortamda Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılacaktır. Peki kimler başvuru yapabilecek? Nasıl Başvuru yapılacak? Kadro ve detayları nedir?

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

İŞKUR aracılığı ile yayımlanmış olan ilanlara göre Devlet Su İşlerie bağlı olan iki Sulama Birliği İŞKUR aracılığı ile alım yapacka. Bu yönde Battal Gazi Sulama Birliği Bağkanlığı ve Kayacık Sulama Birliği Başkanlığı alım yapacak. Alım yapılacak kadrolar ise:

  • 20 Çiftçi (Tarla Ürünleri)(Zirai Sulamacı),
  • 1 Ziraat Mühendisi,
  • 8 Elektronik Su Sayaç Tamir İşçisi,
  • 1 Fatura Ve Hesap Tahsilatçısı,
  • 1 Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik)

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, kamunun sağlığına karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya fuhuş suçlarından mahkûm olmamak,

Anayasal düzen ve bu düzenin işleyişine, özel hayat ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu ve uyuşturucu madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak,

Askerlik ile ilişiği bulunmamak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışma durumunda bir engel durumu olmaması gereklidir.

Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi ve/veya kronik hastalığının bulunmaması gerekmektedir.

Adayların, başvurunun son günü itibarıyla duyuru ekinde yer alan tabloda gösterilen ve tercih ettikleri görev unvanlarına ilişkin meslek kolunun gerektirdiği şartları taşımaları gerekmektedir.

Adaylardan, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler ile şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler ilan/sınav/göreve başlama sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Devlet Su İşleri Sulama birliklerine işçi personel alımı başvuruları sadece İntermetten yapılacak. Buna göre Kamu İŞKUR ilanları üzerinden başvuru yapılacak. Bu kapsamda Adaylar aşağıdaki adımları uygulayarak başvuru yapabilirler.

1. ADIM:  https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx  adresine giriş yapınız.

2. ADIM: İlgili adres üzerinde iŞKUR üyelik bilgileriniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra İŞYERİ ÜNVANI yazan kısma SULAMA BİRLİĞİ yazarak ara tuşuna tıkladıktan sonra başvuru yapabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet
Muhammet - 9 ay Önce

Kaynakçı