Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri 45 İşçi Alımı Kura ve Sözlü Sınav İşlemleri

Devlet Arşivleri Başkanlığı bünyesine işçi alımı için 22 Haziran 2020 tarihli İŞKUR ilanı ile başvuruları almaya başladı. Sona eren başvurular için kura ne zaman?

Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri 45 İşçi Alımı Kura ve Sözlü Sınav İşlemleri

Yüzlerce insanın başvuru yaptığı Devlet Arşivleri Başkanlığı personel alımı ilanı iin başvurular sona eriyor. 22 Haziran 2020 tarihi ile 26 Haziran 2020 tarihleri arasında alınan işçi personel alımı kadroları için artık kura çekimi yapılacak. Bu haberimizde sizlere kura çekimi, Sözlü sınav işlemleri ve diğer bilgileri aktaracağız.

HANGİ POZİSYONLAR İÇİN BAŞVURU YAPILDI!

Devlet Arşivleri Başkanlığı bünyesine personel alımı için yayımladığı ilanda tüm işlemler sonucunda 45 kişiyi bünyesine istihdm edeceğini belirtti. Başvurular Temizlik Görevlisi ve Güvenlik Görevlisi( Silahlı ) alanlarında alındı. Yüzlerce insanın başvuru yaptığı bu ilan için adayların merakla beklediği kura tarihini sizlerle paylaşacağız.

Bildiğiniz gibi Devlet Arşivleri Başkanlığı hem istanbul hemde Ankara İlleri için alım yapacak. Bu yönde Ankara'da 5 Güvenlik Görevlisi ve 22  Temizlik Görevlisi alınacak. İstanbul'da 3 Güvenlik Görevlisi ve 15 Temizlik Görevlisi alımı yapılacak.

KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN YAPILACAK?

İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan ilan detaylarına baktığımızda Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı İstanbul ve Ankara için tek adreste kura çekimi yapacak. Kura çekimi 03 Temmuz 2020 tarihinde saay 09.00 ile 18.00 arasında çekilecek. Kura çekimleri Devlet Arşivleri Başkanlığı Gayret Mah. 95.Sok. No:3 Yenimahalle/ANKARA adresinde Noter huzurunda yapılacak.

Ülkemizi de etkisi altına alan COVİD19 salgını nedeniyle noter huzurunda gerçekleştirilecek olan kura çekimi adaylar tarafından izlenemeyecektir. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen listede yer alan adaylar arasından kura çekimi ile açık iş sayısının 4 (dört) katı kadar asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Kura çekimi aracılığıyla belirlenen adaylar Başkanlığımız internet sitesinde www.devletarsivleri.gov.tr ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

BELGE TESLİM İŞLEMLERİ

Sözlü sınav için listede yer alan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Başkanlığımız internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır. Başvuru yapan adayların başvuru sürecini, Başkanlığımız internet sitesinden takip etmeleri gerekmektedir.

SÖZLÜ SINAV İŞLEMLERİ

Belirlenen asil adaylar başvurmuş oldukları meslek kolu için aranan şartları taşıdıklarını belgeleyen evraklarını Başkanlığımıza teslim edeceklerdir. Teslim edilen belgeler incelendikten sonra belirlenen şartları taşıdığı tespit edilen ve ilan edilecek nihai listede yer alan adayların sözlü sınav yeri ve tarihleri Başkanlığımız internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Sözlü sınav, adayların başvurdukları hizmet alanına ilişkin meslekî bilgi ve becerilerini, yürütmekle yükümlü olacakları görev ile ilgili mesleki yetkinliklerini ölçmeye yönelik olarak eğitim düzeylerine uygun olarak yapılacaktır.

Sınav Kurulu Başkan ve üyelerinin ayrı ayrı vermiş oldukları puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle sözlü sınav puanı belirlenecektir. Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek bu puan adayın atanmaya esas puanı ve başarı sıralaması için kullanılacaktır.

Başarı puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; yaşı büyük olana, yaşlarının aynı olması halinde Sınav Kurulu veya kurullarınca alınan diplomaları esas alınmak suretiyle daha üst öğrenimi bitirmiş olana, öğrenim düzeylerinin de aynı olması halinde mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana öncelik verilerek en yüksek puandan başlamak üzere başarı sıralaması belirlenecektir.

Sınav Kurulunca, başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş sayısı kadar asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir.

Yapılan sözlü sınav sonucunda asil ve yedek olarak başarılı olan adaylar; Başkanlığımız internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

KURA SONUÇLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 13:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerekli
Gerekli - 3 yıl Önce

Kura sonuçlari ayin 3 ünde dediniz. Kura sonuçlari hiçbiryerde yok.

Rıdvan
Rıdvan - 3 yıl Önce

Kura sonuçları ayın 3 da olucak denildi sonuçlar yok

yakup kılıç
yakup kılıç @Rıdvan - 3 yıl Önce

valla kardeş bm’de arıyorum ortada kura yok bi sayfa var hata veriyor girince

Derya gül
Derya gül - 3 yıl Önce

Evet işkuru aradım yok cumhurbaşkanlığıni arayın diyolar oda açmıyor çok saçma ya vardır yada yoktur ne bilgi ne bişey okadar kişi başvurdu nerede bunlar

Eda
Eda - 3 yıl Önce

Eğer torpil varsa bu ilan neden acilir Eğer yoksa neden duzgunce sonuç bildirilmez nihail liste yazana kadar sonuç yazın da insanları umutlandirmayin boşu boşuna

Nurcan Yılmaz
Nurcan Yılmaz - 3 yıl Önce

Kura sonuçlarını hiçbir yerde bulamıyorum. Nezaman açıklanacak acaba bilen var mı hiçbir duyuru bulamyorum

İsim
İsim - 3 yıl Önce

İşte anlayın torpil nasıl dönücek

Ayşe
Ayşe - 3 yıl Önce

Kura sonuçları nezaman belli olucak ayın 3de açıklanıcaktı