Ankara Üniversitesi İŞKUR İle Lise Mezunu 28 Personel Alımı Yapacak! Şartlar Nedir?

Ankara Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolarda alım yapacağını bildirdi. Yayımlanmış ilanın detayları şöyledir.

Ankara Üniversitesi İŞKUR İle Lise Mezunu 28 Personel Alımı Yapacak! Şartlar Nedir?

Türkiye İş Kurumu Kamu ilanlarından yayımlanmış olan personel alımı ilanlarına göre Ankara Üniversitesi personel alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda farklı pozisyonlarda olmak üzere toplamda 28 kişi alacağını belirten Ankara Üniversitesi ayrıca başvru sürecinide başlattı. Adaylara başvuru için kısa bir süre verildi ve isteyenlerin bir an önce başvuru yapması bekleniyor. Bu yönde başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını 06 Nisan 2020 tarihi itibari ile 10 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirecekler.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK!

Ankara Üniversitesi 28 kişilik boş kadro ile en az lise mezunu alım yapacak. Bu yönde Lise Mezunu 25 Temizlik Görevlisi,1  Meslek Lisesi Mezunu Bilgisayar Teknisyeni ve Ön Lisans Mezunu 2 İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Teknikeri alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

2) 18 yaşını tamamlamış olmak.

3) Herhangi bir Suç hükümlülüğü olmamak.

4) Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

5) Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak.

6) Her aday, Türkiye İş Kurumu'nda (İŞKUR) yayımlanan listede bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

7) Adayların Türkiye İş Kurumu'nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.

8) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.

9) İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.

10)Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-alım sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

POZİSYONA GÖRE ÖZEL ŞARTLAR:

Temizlik Görevlisi: ilan tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak. (06.04.1985 ve daha sonraki doğumlular.)  ve Hijyen Sertifikasına sahip olmak.

İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Teknikeri: ilan tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak. (06.04.1985 ve daha sonraki doğumlular.) , Üniversitelerin İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi, İklimlendirme Teknolojisi, İklimlendirme-Soğutma Ön Lisans programlarından birinden mezun olmak.

Bilgisayar Teknisyeni: Meslek Liselerinin Bilişim Teknolojileri Web Programcılığı bölümünden mezunu olmak.  Bilgisayar Donanımı ve Bakım Onarım Sertifikasına sahip olmak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar Meslek Dalı Eğitim Programı Sertifikasına sahip olmak. Java Programı konusunda eğitim aldığına dair Katılım Sertifikasına sahip olmak. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitim Sertifikasına sahip olmak. 10 yıl Bilgisayar Teknisyeni olarak görev yaptığını gösterir onaylı çalışma belgesi olmak.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2020, 07:45
YORUM EKLE