1 Şehirde Daha Kamu Kurumuna TYP Alımı ilanı Açıklandı!

Kamu kurumuna geçici sürede personel alımı şekillerinden bir tanesi de TYP alımı ilanlarıdır. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne 4 ay süreli personel alım ilanı detayları haberde

1 Şehirde Daha Kamu Kurumuna TYP Alımı ilanı Açıklandı!

1 ilde daha toplum yararına personel alımı açıklandı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığına bağlı İŞKUR kamu kurumlarında görevlendirmek üzere geçici sürede personel istihdam şekillerinden bir tanesi toplum yararına personel alımı kadrolarıdır. Bu kadrolarda İl Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müdürlüklere personel alımları açıklandı. çok sayıda İlhanın başvuruları geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Adaylar liste yöntemi ile belirlenecekler. Ardından Temmuz ayı sonunda göreve başlayacaklar. Aralık ayına kadar istihdam edilecekler. Çevre temizliği uygulama alanında görevlendirilecek olan Temmuz TYP alımı başvurularından yeni bir ilan daha açıklandı. Bu ilanı detayları ise şu şekilde olacak.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Mardin Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından istihdam edilecek olan çevre temizliği işçilerinin; Derik, Kızıltepe, Mardin Merkez, Mazıdağı, Midyat, Nusaybin, Ömerli, Savur, Dargeçit, Yeşilli, Artuklu ilçelerinde ikametgah şartlarına sahip iseler başvuru yapabilecekler. Adaylar typ kadrosunda Mardin merkezde görevlendirilecekler. Bu kapsamda 29068 TYP numaralı İlanın başvuruları 20 Temmuz ile 24 Temmuz tarihlerinde tamamlanacak. Adaylar 10 Ağustos 2020 tarihinde göreve başlayıp 7 Aralık 2020 tarihine kadar geçici süreli istihdam edilecekler. Toplamda 9 personel alınacak liste yöntemi ile belirlenecek. Katılımcılar 4 ay süreyle görevlendirilecekler. Başvuru şartlarından bazıları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, Örgün bir okulda okumuyor olmak, emekli aylığı ya da gelir aylığı almıyor olmak gerekmektedir. 

İLAN İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 23:46
YORUM EKLE