Örnek CV Hazırlama ve CV Yapmak

Pek çok kurum başvuruları CV olarak kabul etmektedir. Sizler için örnek cv hazırlama, cv yapmak bilgi makalemiz ile cv'nin nasıl yapılacağını açıklıyoruz.

Örnek CV Hazırlama ve CV Yapmak

Ülkemizde iş başvurusunu kabul etmekte olan çok sayıda özel sektör ve kamu kurumları artık müracaatları mail adreslerine CV olarak kabul etmektedir. Yani sizin müracaat edebilmek için öncelikle bir adet mail adresine ihtiyacınız ve birazda bilgisayar bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

CV NASIL HAZIRLANIR

Hemen yukarıda belirttiğimiz boş sayfalar örnek CV'lerdir. Yani CV hazırlama makalemizi okumadan yukarıda belirtmiş olan boş sayfaları sizde kendinize özel olarka düzenleyerek CV üretebilirsiniz. Bunun için Microsoft Office Word programını kullanabiliyor olmanız gerekmektedir.

İlgili CV bölümündeki resim alanına biometrik ya da vesikalık fotoğrafınızı ekleyin boş bölümlerde bulunan isim soy isim, telefon, adres, bilgi ve beceriler, varsa kariyer geçmişiniz gibi alanları doldurunuz. En alt bölüme ya da üst boşlukta bulunan alana kendinizi özetleyen kısa ve net cümleler ile bilgi bölümü hazırlayınız. Sonrasında bu word dosyasını isterseniniz word olarak ya da .pdf uzantısında kayıt ederek firmanın ya da kurumun size belirtmiş olduğu mail adresine mail olarak atınız.

CV MAİL İLE NASIL GÖNDERİLİR?

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019, 06:55
YORUM EKLE