CV Mail ile Nasıl Gönderilir? Şirketlere ve Kurumlara CV Gönderme

İş başvurularında CV hazırlandıktan sonra mail ile CV nasıl gönderilir? Şirketlere ya da kurumlar CV mail aracılığı ile nasıl atılır?

CV Mail ile Nasıl Gönderilir? Şirketlere ve Kurumlara CV Gönderme

Teknolojinin ilerlemesi ile beraber ülkemizde faaliyet göstermekte olan kurumların ve özel sektör firmalarının büyük bir bölümü artıkm üracaatları şahsen başvuru ile değil mail adresine atılan CV ile kabul etmeye başladı. Ancak teknoloji ile arasi iyi olmayan pek çok kişi CV hazırlama, CV'yi şirketlere nasıl gönderebileceğine ilişkin bilgi sahibi değil. Peki hazırlanan CV şirketlere nasıl gönderilir?

CV NASIL HAZIRLANIR?

HAZIRLANAN CV NASIL GÖNDERİLİR?

Kendi öz geçmişinizi içeren bir CV hazırladıysanız artık iş başvurusu yapmaya hazırsınız. Bunun için öncelikle mail adresine ihtiyacınız var. Gmail ya da Outlook üzerinden kendinize ücretsiz bir adet mail adresi alabilirsiniz. Arama motoruna mail kayıt yazarak kendinize özel mail oluşturunuz. Sonrasında oluşturduğunuz mail ve şifre ile mail bölümüne giriş yapınız. Ardından yeni ileti, yeni mail, mail gönder isminde gördüğünüz butona ya da kutucuğa basınız.

Açılan ekranda gönderen, gönderilen, konu ve içerik isimleri geçen bazı bölümler bulunmaktadır. Gönderen bölümünde sizin mail adresiniz yazmaktadır buna dokunmayınız. Gönderilen bölüme CV göndereceğiniz şirketin mailini yazınız. (Örnek: [email protected]). Konu bölümüne İş Başvurusu, iş bavurusu cv, isim soy isim cv gibi şeyler yazabilirsiniz. İleti alanına ise CV'nin yükleyiniz ve isterseniz birkaç cümle bir şey yazabilir ya da yazmayabilirsiniz. Ardından gönder butonuna tıklayarak maili atınız. Mail gönderilen kutusuna düşecektir. Yani mailin gönderilip gönderilmediğini bu klasörde olup olmadığına bakarak anlayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019, 06:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 6 gün Önce

Çok teşekkürler amk. Çok yardımcı oldu. Özel nasıl gönderilir, ne yazılması gerekir, ne öne çıkarrı onu arıyor millet. Cevabınızı sikeyim sizin. İsterseniz bir kaç vünle yazabilirsiniz yazmayada bilirsiniz yazmış. Çok yardımcı oldun amksığırı