Harran Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelmiş olan personel alımı ilanına göre Harran Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda personel alacak. Bu kapsamda yayımlanan ilana göre Harran Üniversitesi en az lise mezunu adaylar içerisinden olmak üzere 107 sözleşmeli personel alacak. Buna göre alımlar KPSS puan sırasına göre Herhangi bir sınav yapılmaksızın gerçekleştirilecek.

Güncelleme İlanı Geldi!

İlgili ilan resmi, gazetede 20 Şubat 2023 tarihi ile yayımlanmış olan ilan için yeni bir karar 21 Ocak 2023 tarihinde resmi gazetede geldi. Resmi gazete  duyurusuna göre bazı kadrolarda iptal edilme yaşandı.

20.02.2023 tarihli ve 32110 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Sözleşmeli Personel Alım İlanında yer alan ST 04 nitelik kodlu Sağlık Teknikeri ile BP 03 nitelik kodlu Büro Personeli unvanlı kadro ilanımız iptal edilmiştir.

107 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

Harran Üniversitesi 107 kişilik kadro ile yayımlamış olduğu ilana göre Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden personel alımı yapacak. Kontenjan dağılımı ise;

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise mezunu: 20 Temizlik Personeli, 10 Hemşire, 

Ön Lisans Mezunu: 20 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 15 Büro Personeli, 14 Sağlık Teknikeri, 3 Röntgen Teknisyeni, 

Lisans Mezunu: 5 Büro Personeli, 1 Mühendis, 1 Fizyoterapist, 20 Hemşire

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak?

Üniversiteye personel alımları KPSS puan sırasına göre gerçekleştirilecek. Bu kapsamda 2022 yılında yapılan KPSS'den P94, P93 veya P3 puan türünden olmak üzere 107 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Değerlendirmeler KPSS den alınmış olan puanlar ele alınarak en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile belirlenecektir.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Harran Üniversitesi personel alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu yönde " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Özel Şartları:

Adayların 35 yaşından büyük olmamak, 5188 sayılı ÖGG şartını sağlıyor olmak, 24 saat vardiyalı olarak çalışabilecek olmak gereklidir.

Destek Personeli Alımı Özel Şartları:

Son başvuru tarihi ile 35 yaşından büyük olmamak, Çevre temizliği yapabilecek olmak şartları aranacak.

Mesleğe Göre Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversiteye personel alımı başvuruları başladı. Adaylar başvurularına 20 Şubat 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 6 Mart 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadece İstenen belgelerle birlikte şahsen yapılacaktır.

iLANIN TAM METNİ VE İSTENEN BELGELER BURADA

Editör: TE Bilisim