Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Bin 500 Personel Alımı Yapılacak Mı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün geçtiğimiz seneden beri bin 500 personel alımı yapması bekleniyor ancak halen alım ilanı yayımlanmadı. Alımlar iptal mi oldu?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Bin 500 Personel Alımı Yapılacak Mı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde bağlı bulunmakta olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü boş pozisyonlar için çok sayıda personel alımı gerçekleştirmektedir. Alım ilanları genel olarak Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanmakta ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurulmaktadır.

Geçtiğimiz sene yapılan duyuru ile döner sermayeden karşılanmak üzere Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam bin 500 personel alımı yapılacağı müjdelenmiş ve adaylara umut verilmişti. Ancak bu haberin üzerinden aylar geçti Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden konu hakkında hiçbir açıklama yapılmadı.

ADAYLAR ALIMDA ISRARCI

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmek isteyen binlerce aday Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün bin 500 kişilik alım ilanını yayımlamasını istiyor. Ancak alım ilanı yayımlanmadığı gibi her hangi bir duyuru da yapılmamaktadır.

MAAŞLAR DÖNER SERMAYEDEN KARŞILANACAKTI

Adaylar Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün alım ilanını yayımlamasını neredeyse kesin gözü ile bakıyordu çünkü yapılan duyuru da alınacak olan bin 500 personelin maaşının döner sermaye aracılığı ile verileceği bilindiği için Maliye Bakanlığının alıma izin vereceği düşünülmekteydi. Fakat maaşlar döner sermayeden de karşılanacak olsa hala alım ilanı duyurulmuş değil.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tapucu
Tapucu - 3 yıl Önce

Sayın bakanım tapucuları da alın artık 1500 diyordunuz 500 bile almadınız artık bizi de alın lütfen...

Erkin
Erkin - 3 yıl Önce

Osmanlıca bilenleri Osmanlıca tapuları okumaları için istihdam etseler ne iyi olur, İİBF mezunu olsak da çevirmenlik yapabilmemiz harika olur

tapu kadastro mezunu
tapu kadastro mezunu - 3 yıl Önce

2016 yılında ilk önce denildi 2662 personel alacağız sonra 1500 sözleşmeli alacağız denildi verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyoruz işsizlikten perişan olduk