PMYO Duyurusu! 2 Bin 500 Lise Mezunu Polis Alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı. Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO için 2 bin 500 lise mezunu polis alımı yapılacağı belirtildi.

PMYO Duyurusu! 2 Bin 500 Lise Mezunu Polis Alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğü ihtiyaçlar doğrultusunda Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden polis öğrencisi temin etmeye devam etmekte olup 25 Mayıs 2018 tarihi itibari ile Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM, Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM ve Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO için ayrı ayrı duyuru yapıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan duyuruda lise mezunu 2 bin 500 polis alımı yapılacağı duyurulmuştu. Buna göre resmi bir yazılı duyuru ne zaman yapılacak derken Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO duyurusu geldi ve 2 bin 500 polis alımı yapılacağı belirtildi.

DETAYLAR YKS SONRASI BELLİ OLACAK

Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden resmi olarak yapılan yazılı açıklama da Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO içi 2 bin 500 polis alımı yapılacağı ve detayların ise 30 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınav yani üniversite sınavı sonrası açıklanacağı belirtildi.

Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO polis alımları bilindiği üzere üniversite sınavı puanlarına göre yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı adayların 30 Haziran tarihinde yapılacak olan üniversite sınavına girmesi ve her hangi bir puan türünden en azından 260, 270 üzerinde puan alması gerekmektedir (okul puanı hariç). Genel olarak o sene yapılan üniversite sınavında adayların aldığı puanlar göz önüne alınarak bir baraj puanı konulmakta ve ancak bu baraj puanını geçen adaylar müracaat edebilmektedir.

3 BİN KOMİSER YARDIMCISI ALIMI DUYURUSU BURADA
10 BİN POMEM POLİS ALIMI DUYURUSU BURADA

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 14:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevgi
Sevgi - 4 yıl Önce

Basvurulari nerden yapiyoruz

berkay
berkay - 4 yıl Önce

merhaba ben devlet memuruyum Polisliğe nasıl geçebilirim.

asya
asya - 4 yıl Önce

üniversite mezunlarını istihdam edin önce daha lise mezunu alıyorsunuz

Naim Çiçeksöğüt
Naim Çiçeksöğüt - 4 yıl Önce

Yaşım 29 lise mezunuyum lütfen bna yardımcı olun lütfen bu konu ile ilgilenen ne kadar yetkililer ilgilensin

kemal
kemal @Naim Çiçeksöğüt - 4 yıl Önce

29 yaşını geçtiysen herhangi bir 4 yıllık bölüm bitirip kpss ye girip belli bir puan üstü alıp pomem yani polis meslek eğitim merkezi ne başvuru yaparsınız

yaşar kılçık
yaşar kılçık @Naim Çiçeksöğüt - 4 yıl Önce

kardeşim uzman çavuşluğa git

Seda
Seda - 4 yıl Önce

Merhabalar lise mezunuyum şimdi polislik için kpss mi girecez ygs yemi birde eğitim süresi ne kadar sürüyor yanı lise mezunu olanlar kazandı dıyelim eğitim süreleri kac ay yıl sürüyor.