PAEM Duyurusu! 3 Bin Komiser Yardımcısı Alımı Yapılacak

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM duyurusu yapıldı. 3 bin komiser yardımcısı alımı yapılacağı belirtildi.

PAEM Duyurusu! 3 Bin Komiser Yardımcısı Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi aracılığı ile duyuru üstüne duyuru yayımlamaya devam ediyor. POMEM'den sonra Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM hakkında önemli bir açıklama yapıldı.

Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesindeki Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM ilanına bakıldığında bu sene içerisinde 3 bin kişilik komiser yardımcısı alımı yapılacağı belirtildi. Alınacak olan öğrenciler Polis Akademisi Eğitim Merkezi PAEM aracılığı ile eğitilecek olup eğitimlerinin sonunda komiser yardımcısı olarak göreve başlayacaktır.

KPSS SONRASI DETAYLAR AÇIKLANACAK

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığınca yapılan duyuruda Polis Amirleri Eğitim Mekezi PAEM'de görev yapmak üzere toplam 3 bin komiser yardımcısı alımı yapılacağı açıklandı. Buna göre detaylar henüz duyurulmadı fakat gerekli bilgilerin 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak olan lisans düzeyi Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS ile belli olacağı açıklandı.

Bilindiği üzere Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM'e girebilmek için adayların her hangi bir bölümün dört yıllık lisans eğitimini tamamlaması ve diplomasını alması gerekmektedir. Yine Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM'de Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı arandığından dolayı adayların 22 Temmuz'da yapılacak olan KPSS sınavından olabildiğince yüksek puan almaya özen göstermesi gerekmektedir. Çünkü mutlaka baraj puanı belirlenecektir.

10 BİN POMEM POLİS ALIMI DUYURUSU BURADA

2 BİN 500 PMYO LİSE MEZUNU POLİS ALIMI DUYURUSU BURADA

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 14:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevgi
Sevgi - 4 yıl Önce

Lisans mezunu bayan alım sayısı ne kadar acaba

Yasemin
Yasemin @Sevgi - 4 yıl Önce

300 kadın komser yardımcısı alınacak.

Tahir
Tahir - 4 yıl Önce

Lütfen 2017 kpss puanımız yanmasın alımları bekliyoruz

Esma
Esma - 3 yıl Önce

Yas siniri bir yilla gidiyor. Su yas siniri memurluk gibi bir daha yukseltseler.