O Afişe Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Çocuk gelinler için DİYARBAKIR'ın merkez Yenişehir Belediyesi'nin asmış olduğu o afişlere Yalova’dan tepki geldi. Hazreti Muhammed'e hakaret içeren o afiş ile ilgili, Yalova Üniversitesi öğrencisi olan bir grup, tepkilerini basın açıklaması yaparak gösterdiler.

O Afişe Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Çocuk gelinler için DİYARBAKIR'ın merkez Yenişehir Belediyesi'nin asmış olduğu o afişlere Yalova’dan tepki geldi.  Hazreti Muhammed'e hakaret içeren o afiş ile ilgili,  Yalova Üniversitesi öğrencisi olan bir grup, tepkilerini basın açıklaması yaparak gösterdiler.

YAKOVA'DAN TEPKİ

Yenişehir Belediyesi'nin çocuk gelinlere dikkati çekmek için billboardlara astığı afişte, Danimarkalı bir karikatüristin Hazreti Muhammed'e hakaret içeren çizimini kullanması nedeniyle Yalova Üniversitesi öğrencisi olan bir grup, basın açıklaması yaptı. Yalova Cevdet Aydın Parkı'nda yapılan basın açıklamasını grup adına Mustafa Toraman okudu. Toraman, "Biz Müslüman gençler, muhatabımızın kimler olduğuna bakmıyoruz. Burada Allah resulüne karşı yapılan tutumun hassasiyetine bakıyoruz ve susmuyoruz. Sahabeler şehri Diyar-ı Bekiri peygamber düşmanlarına bırakmayacağız! Yalova'dan Diyarbakır'a sesleniyoruz. Ayağa kalkın Diyarbakır'ın yiğit ve mert insanları. Ayağa kalkın şimdi tam zamanı. Kaldır başını susma bu rezilliğe, sahip çık peygamberine" dedi.

Basın açıklamasına AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel de katıldı.

YORUM EKLE