Kadro Alamayan Taşeron İşçilere Seçim Öncesi Kadro Verilecek Mi?

Çalışılan kurum, KİT, pozisyon, 4 Aralık vb. gibi sebeplerden dolayı kadro alamayan mağdur taşeron işçilere seçim öncesi kadro verilecek mi çalışmalar yapılıyor mu?

Kadro Alamayan Taşeron İşçilere Seçim Öncesi Kadro Verilecek Mi?

Ülkemizde bilindiği üzere taşeron işçilere kadro verileceği haberleri büyük gündem yaratmıştı. Taşeron yasası kapsamında alınan başvurular değerlendirildi sınavlar yapıldı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama ile 900 bin işçiye devlet güvencesi verildiği belirtildi. Ancak bilindiği üzere vazı taşeron işçiler KİT olmasından, çalıştığı kurumdan, 4 Aralık tarihinden, çalıştığı pozisyondan vb. gibi durumlardan dolayı kadro alamadı.

Geçtiğimiz gün Cumhuriyet Halk Partisi CHP Genel Başkanı kadro alamayan taşeron işçilerin sayısını 500 bin olarak duyurmuştu. Peki kadro alamayan taşeron işçilere seçim öncesi kadro verilecek mi, KİT'lere, 4 Aralık mağdurlarına, çalıştığı pozisyon mağduriyetinden dolayı kadro alamamış taşeronlara kadro ne zaman verilecek?

TAŞERONA KADRO VERİLECEK Mİ?

Bazı sebeplerden dolayı kamu kurumlarında alt iş verenler aracılığı ile çalışmakta olan taşeron işçilere kadro verilmedi. Bu işçiler kadro alıp alamayacağını merak etmekte olup seçim öncesi çalışmanın olup olmadığını da sürekli gündem de aramaktadır. Şu an için taşeron haberleri, taşeron son dakika gelişmesi, taşerona kadro detaylarına bakıldığında resmi bir açıklamanın olmadığı görülmektedir.

Ancak kamu kurumlarında farklı alanlar açılarak kadro alamayan taşeron işçiler içinde buraya yerleştirmeler yapılarak tüm taşeron işçilere kadro verilme gibi çalışmalar yapılabilir. Seçim öncesi çok sayıda taşeron işçi kadro müjdesi beklemekte olup yakın zamanda konu hakkında resmi olarak bir açıklamanın da yapılması beklenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 20:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
hak neyse ooo
hak neyse ooo - 4 yıl Önce

Kitlere kadro sayın cumhur başkanım hani nerde söz

Sterilizasyon
Sterilizasyon - 4 yıl Önce

Onlar bizi yok sayarsa bizde onları yok sayarız

Kaya
Kaya - 4 yıl Önce

Suski taseron kadro red oldu cimere bildirdim sonuç çıkmadı urfa valiligi tespit komisyonu ilgilenmedi cumhur baş kanımızca duyrulur

Esra demir
Esra demir - 4 yıl Önce

Hak olan hak herrkeze esit verilsin benim esim halen tasören olarak caşıaoyo kurum elamanını memur olarAk alıyo

Esra demir
Esra demir - 4 yıl Önce

Hak olan hak herrkeze esit verilsin benim esim halen tasören olarak caşıaoyo kurum elamanını memur olarAk alıyo

Hastane 70
Hastane 70 - 4 yıl Önce

Hastane sterilizasyon Asci disci rontgen labaratuvar yuzde 70 engeli secimden once sabirla beklemekteyiz

Idris
Idris - 4 yıl Önce

Yuzde 70 engeli hastanelerde farkli branslarda calisanlar olarak sabirla bekliyoruz saygilarimla

Rukiye
Rukiye - 4 yıl Önce

Okullar kapamacak bizlerde kadroya gecmek istiyoruz okulaile birligiinde calisana kadro verilsin mayis 31 de cikis verildi yeter artik buna bi aciklama bekliyoruz

gülden
gülden @Rukiye - 4 yıl Önce

Okullar kapanınca işsisiz arti birde işe geri alınma korkusu var lütfen sayın başbakanımız Okul Aile Birliği Çalışanlarıda kadro bekliyor seçim öncesi müjdeli haber bekliyoruz sizinleyiz sayın başbakanım