Cumhurbaşkanı 2022 Yılı Asgari Ücreti Açıkladı! Hesaplara Ne Zaman Yatacak?

Milyonların beklediği asgari ücret az önce açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2022 yılı Asgari Ücreti duyurdu. İşte yeni ücret

Cumhurbaşkanı 2022 Yılı Asgari Ücreti Açıkladı! Hesaplara Ne Zaman Yatacak?

Milyonlarn beklediği yeni ücret belli oldu. Son Zamanlarda işsizliği artması ve Döviz kurlarının artması ile geçim sıkıntısı çekiliyordu. Görüşmeler sonrası 2022 yılı Asgari Ücret belirlendi. Merakla beklenen rakamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklıyor. İlk Asgari ücretler 2022 yılı ocak ayından itibaren hesaplara geçecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise; "Bilindiği gibi asgari ücret her yıl çalışan ve işveren kesimlerinin iştirakiyle belirlenmektedir. Bugün 4. toplantıda nihai karar aşamasına gelinmiştir. Taraflar özveri ile bu süreci işlettiler. Bundan dolayı Cumhurbaşkanı olarak ben de çok mutluyum. 4 bin 250 lira olara belirledik."

Gelir ve Damga Vergisi Kalktı!

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022'de geçerli olacak asgari ücret rakamını belirlemek üzere toplandı. Yeni asgari ücret, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 4 bin 250 lira olarak açıklandı. Böylelikle asgari ücretteki artış yüzde 50,44 oldu. Bir yandan asgari ücrette gelir ve damga vergisi de kaldırıldı.

Son 50 Yılın en yüksek Zam Oranı Yapıldı!

2022 yılında asgari ücretin en alt rakamı 4 bin 250 lira olarak uygulanacaktır. Asgari ücret artışı yüzde 50 seviyesinde gerçekleşmiştir. Asgari ücrette gelir ve damga vergisini kaldırıyoruz.

YENİ ASGARİ ÜCRETİ NASIL BULDUNUZ? YORUMLARDA PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2021, 16:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Demir
Kenan Demir - 2 yıl Önce

Doların her gün artıp, alım gücü düştükten sonra ne işe yarar bu zam? Önceki asgari ücret daha dolar yükselmeden önce 370 dolara tekabül ediyorken, şuan ki asgari ücret ise 274 dolara tekabül ediyor! Doların artması ile bu 274 tl'de düşücek. Yani bırakın milletimiz hala memnun değil şöyle böyle demeyi! Önemli olan alım gücüdür, enflasyonun aşağılarda olmasıdır. Ayrıca ocaktan itibaren A'dan Z'ye her şeye zam gelmiyeceğinimi sanıyorsunuz? Böylelikle Asgari ücrete yapılan zamda hiç bir şeye yaramayacak! Şimdiden gelen ilk zam da ise 56 kuruş ile benzin oldu!

Rafiye TÜRKOĞLU
Rafiye TÜRKOĞLU - 2 yıl Önce

Ben çok iyi buldum ama bizim milletimiz yine beyenmez az der sanki çok iş yapıyorlar anca hile ile iş yaparlar

Coşkun
Coşkun @Rafiye TÜRKOĞLU - 2 yıl Önce

Markette ki fiyatlardan haberin yok galiba ekmek 3 tl gerisini sen düsün. Bu artıs hiçbir ise yaramaz alım gücü düştü.

Kenan Demir
Kenan Demir - 2 yıl Önce

İşine gelmeyen basmış hemen eksiyi! Dediklerimde yanlış yok. Bırakın artık bu parti fanatikligini!

Malik
Malik - 2 yıl Önce

Hayırlı olsun güle güle harcayın.

Şükrü alkan
Şükrü alkan - 2 yıl Önce

Yaş sınır nedir ya biz calişmayakmiyiz acmi kalacagiz

Şükrü alkan
Şükrü alkan - 2 yıl Önce

Yav bu yaş sınır neydi cikdı biz çalışmayacak miyiz