Belediye ve İl Özel İdaresi Taşeron İşçilerine Çok Önemli Düzenleme! Kadroya Geçiyorlar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu belediye ile il özel idaresi taşeron çalışanlarına çok önemli müjde verdi. İşçiler kadroya geçiyor, peki detaylar nedir?

Belediye ve İl Özel İdaresi Taşeron İşçilerine Çok Önemli Düzenleme! Kadroya Geçiyorlar

Türkiye'nin dört bir yanında bulunmakta olan belediye ile il özel idarelerinde binlerce personel istihdam etmektedir. Bu personellerin çok büyük bir bölümü taşeron kapsamında çalışmakta ve her sene sözleşmeleri yenilenmektedir. Sözleşmeler senelik olduğu için işçiler kadroya geçmeyi talep etmekte ve iş garantisi almayı istemekteydi. Sonunda bu işçilere de çok önemli haberler verildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından belediye başkanlıklarında ve il özel idarelerinde istihdam eden taşeron işçilere çok önemli bir müjdeli haber verildi. Peki haberde neler söylendi?

SÜREKLİ İŞÇİ OLACAKLAR!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yaptığı açıklamasında Merkezi yönetimde genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçe kapsamındaki idareler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar ile sosyal güvenlik kurumlarında alt işveren işçisi olarak istihdam eden personellerin sürekli işçi kadrosuna alınacağını söyledi.

Buna göre bu işçilerin yıllık, iki yıllık ya da üç yıllık gibi sözleşmeleri olmayacak ve işçiler kamu kurumlarında sürekli işçi pozisyonunda istihdam edecektir. Yurt geneli binlerce kişiyi ilgilendiren bu haber büyük bir sevinç ile karşılandı. Yakında yeni düzenlemelerin yapılması bekleniyor.

TAŞERON YASASININ TÜM DETAYLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2017, 21:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tywin lennister
Tywin lennister - 5 yıl Önce

Dalga mi geciyosunuz başlığı düzeltin belediye ve il özel idaresi hariç kadro diye

Taşeron
Taşeron - 5 yıl Önce

Belediye teseronlarina niye yok kadro ne fark ediyor bu defa da ay başı gelecek belediye maaşı yatirmayacak istediği gibi kesinti yapacak haksızlık bu patron devlet olmalı

belediye taşeron
belediye taşeron - 5 yıl Önce

Belediyede çalışan taseronlar a üvey evlat muamelesi yapılmış kelime oynu yapmışlar bir çok belediyenin borcu boyundan büyük bit e bağlanacak miş yarın belediye durumum iyi deyil diye çalışan personeli çıkartma imkanı var 2 sınıf muamelesi yaptılar belediyelere 2019 seçimlerinde kadroyu kime verdiyseler onlardan oy alsınlar bu gidişle bırak başkanlık seçimini yerel seçimleri bile alamayacak siniz belediye işçileri belediye seçimlerinde cevap verecek

Cemil
Cemil - 5 yıl Önce

Ulan dalgamı geçiyorlar insanları salak yerinemi koyuyorlar. Belediyeye ve il özel idaredekilere gene kadro yok

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Kısacası belediyenin altındaki kurduğu şirketle sözleşme yapıp aynı ücret i almak

Hülya
Hülya - 5 yıl Önce

Haksızlik bu taseron tamamen kalkiyor deniliyordu ne oldu

Hasan çiftçi osmaniye il özel idaresi
Hasan çiftçi osmaniye il özel idaresi - 5 yıl Önce

Asıl işi yapan bizleriz yalnız kadroyu alanlar masa basında uyuyan arkadaşlarımız helal olsun size yine kandırdınız bizi

Osmaniye il özel idaresi
Osmaniye il özel idaresi @Hasan çiftçi osmaniye il özel idaresi - 5 yıl Önce

Bi Ak partili olarak bu sözleri sen mi söylüyorsun

Hakan
Hakan - 5 yıl Önce

Buyuksehir belediyesi park bahcelerde taseron ozel guvenlik olarak calisanlarin akibeti ne olacak