Çalışma Bakanı Taşerona Yasasının Tüm Detaylarını Açıkladı! Kadro Mu? Sözleşme Mi?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından taşeron yasası hakkında tüm detaylar açıklandı. Kadro ne zaman, nasıl verilecek, sözleşme mi yapılacak, diğer detaylar nedir.

Çalışma Bakanı Taşerona Yasasının Tüm Detaylarını Açıkladı! Kadro Mu? Sözleşme Mi?

Ülkemizde faaliyetlerine devam etmekte olan kurumlarda istihdam eden bir milyon civarı taşeron işçilerin kadroya mı geçeceği yoksa sözleşmeli olarak mı görev yapacağı meraklı bir şekilde beklenirken dün Başbakan Binali Yıldırım çok önemli açıklamalar yaptı ve taşeron yasasının 12 maddeden oluşacağını süresiz sözleşme yapılması üzerinde görüşmelerin devam ettiğini duyurmuştu.

Buna göre taşeron yasası hakkında detayların açıklanması beklenirken konu hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu çok önemli bir duyuru yaptı. Buna göre taşeron yasası hakkında tüm detaylar öğrenildi peki detaylar nedir?

BELEDİYE ve İL ÖZEL İDARE PERSONELLERİ

Belediyelerde ya da il özel idarelerinde taşeron olarak çalışan işçilere yapılan duyuru da taşeronun kaldırılacağı ve burada görev yapan taşeron işçilerin belediyelerimizin belediye iktisadi teşekküllerinde  işçi olarak istihdam edeceği ifadesi kullanıldı.

MEVSİMLİK İŞÇİLERE MÜJDE!

Mevsimlik işçiler bilindiği üzere kamuda 5 ay 29 gün istihdam etmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da bu süreye 4 ay daha çalışma süresi imkanının getirileceğini ifade etti.

450 BİN İŞÇİ KADROLU OLACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yaptığı açıklamasında 450 bin işçinin direkt olarak 657'ye tabii kadrolu işçi statüsüne alınacağı belirtildi. Kamuda ki statüler hakkında da duyuru yapılarak 4D'nin kadrolu işçilerin bulunduğu statü olduğu söylendi. Buna göre bu sene bitmeden konunun meclise getirileceği ve işlemlerin halledileceği belirtildi.

İlandan İlk Haberdar Olmak İstiyorsanız;
Bildirim Almak İçin: 
Mobil Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz
Facebook Sayfamızı Buradan Takip Ediniz (350 Bin Kişilk Aileyiz)

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2017, 17:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
mine
mine - 5 yıl Önce

Kamu kurumunda ogg olarak calismaktayim bulundugum yerde polis yok asil isi yapiyoruz neden 4 b degil de 4 c ye tabi oluyoruz isci sinifinina giriyoruz ve bulundugumuz kurumda kadrolu guvenlikler var onlarla ayni maasi almiyoruz haklari bizden daha cok fazla biz surunuyoruz onlar saltanattalar iside biz yapiyoruz ameleligide temizlik isci kadrosunda olabilir ama guvenlik gorevlisi olmamalidir.cunku ayni kurumda kadrolu guvenlikler var ayni statude olmaliyiz hem maas hemde konum olarak tam belli olmadan bence degisikler gerektigini dusunuyorum hic ic acici degil bu durum ve benim gibi herkes bunu dusunuyodur emin olabilirsiniz sayin cumhur baskanim yuregimizi icten guldurun sevindirin bu millet sizin arkanizda eslerini cocuklarini canlarini ortaya koydu 100lerce sehit verdi reis icin vatan icin namus icin turk milletinin nekadar akilli nekadar zeki oldugu ortadir.siz bu milletin reisisiniz size yakışanı en iyi bir sekilde yapmanizi temenni ediyor ve umuyorum.

emine
emine - 5 yıl Önce

Suresiz sozlesme ne demek madem suresizse neden direk kadro verildi denmiyo suresiz sozlesme deniyo

ali
ali - 5 yıl Önce

köydeslilere kadro varmı

İsmail
İsmail - 5 yıl Önce

Ya Allah rızası için elinizi vicdanınıza koyun 7 senedir belediyede tasaren olarak calışmaktayım yeter artıkk diyorum vermezseniz adam gibi vemiyeceksenizde kıvırmaya yeterrrrr verin yada yoksa yok deyin bunu sizler böyle yaptınız bu zamana kadar kimler zengin oldu taşarönın sırtımdanaracılae verın hakkımızdır insan gibi yasamak cocuklarımın yüzüne bakamazoldum artık vicdanınız varsa Allahtan korkum kendinize yaptıklarınıza bakın

Belediye taşeron
Belediye taşeron - 5 yıl Önce

Ben akp nin ayrım yapacağını hiç dusunmezdim bu saatten SONRA akp oy verirsem... CHP veya iyi parti onların ayrım yapmadan vereceğine inanıyorum

hasan
hasan - 5 yıl Önce

belediye şirket işçileri memnun değil

Ramazan,
Ramazan, - 5 yıl Önce

Belediyedeki ego otobüslerini kullanmaktayız bizler senelerdir kadro bekliyoruz şimdi iktisadi teşekküller de süresiz işçi olacak diyorsunuz neden biz kadroyu en çok hakedenleriz neden bizi hep dışarıda tutuyorsun uzun bizlerie üvey evlat muamelesi yapılıyor ayrımsız kadro istiyoruz,

Ghn - BakaraMakara
Ghn - BakaraMakara - 5 yıl Önce

Şuana kadar birşey olmuş değil. Aylar sonrasından bahsediyoruz..erken seçim tarihi kadronun gerçekleşmesinden önce olur diyorum