Bedelli Askerlik Çalışmasında Sona Gelindi! Yaş ve Ücret Belli Oldu mu?

Bedelli askerlik çalışmaları için geçtiğimiz gün Adalet ve Kalkınma Partisi Genel başkan Yardımcısı Öznur Çalık önemli açıklamalar yapmıştı. Bedelli askerlik çalışması tamamlanmak üzere bedelli yaşı ve ücreti ne kadar olacak. Son gelişmeler..

Bedelli Askerlik Çalışmasında Sona Gelindi! Yaş ve Ücret Belli Oldu mu?

Onbinlerce bedelli askerlik bekleyen adayı ilgilendiren çalışmada son düzenlemeler yapılıyor. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan yardımcısı Öznur Çalık'ın yaptığı açıklamaya göre çalışmalar devam ediyor ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın görüşmelerin ardından kararların verileceği belirtilmekte.

BEDELLİ DE YAŞ VE ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık'ın bedelli askerlik için çalışmalarda sona gelindiği açıklamasının ardından adaylar yaş ve ücretin ne kadar olacağını beklemekte. 

2014 yılında çıkartılan bedelli düzenlemesinde yaş şartında 27 yaşını dolduranlar ile 18 bin Tl ücret belirlendi. Son yapılan açıklamalara göre 585 bin'den fazla yoklama kaçağı bulunuyor. Bunlardan 422 binden fazlası bakaya, 5 bin'den fazla kişi ise firari durumda olduğu belirtilmekte. Buna karşın geçtiğimiz günlerde ücret şartınınınn makul düzeyde olacağı açıklanmıştı. Buna göre son kulis bilgilerine göre yaş 25 ve ücret ise 15 Bin Tl olması olası görülüyor. 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 21:52
YORUM EKLE