Bakan Açıkladı! KİT'ler de Kadroya Dahil Edilecek

Son Günlerin en çok tartışma konusu haline gelen taşeron kadroları KİT’lerin dahil edilip edilmeyeceği sorularına Maliye Bakanı Naci Ağbal son noktayı koydu. Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron kadrosuna KİT’lerde dahil olacak mesajını verdi.

Bakan Açıkladı!  KİT'ler de Kadroya Dahil Edilecek

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gerçekleşen 2018 bütçe ve istişare toplantılarında Maliye Bakanı Naci Ağbal, merak edilen taşeron sorularına dair açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 900 bin taşeron için verilmesi planlanan kadrolara dahil bir çok spekülasyon haberler çıkarken, gündemin en çok konuşulanı ise KİT’lere kadroların verilip verilmeyeceği oldu.

Kimi kesim KİT’lere kadroların verilmesini yanlış bulurken kimi kesim ise kadrolardan KİT’lerinde faydalanmasını istiyor. KİT’lerin kadroya dahil edilecek mi sorularını yanıtlayan Maliye Bakanı Naci Ağbal, KİT’lerinde dahil olacağı mesajını verdi.

Naci Ağbal, “bu konuda beklentileri karşılayacak bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Kapsayacak kurumları ve çalışanları İnşallah birkaç gün içerisinde sizlerin de ifade ettiği kurumlar şeklinde açıklanacaktır. Çok geniş bir toplumda kesme ilgilendiren bu konuyla ilgili çıkacak olan karar geniş toplum kesimlerini memnun edecek. Bizler onların haklarını daha ileriye götürecek ve ayrıca kamuda, kamunun genelinde bu çalışmalarımızı hayata geçireceğiz”dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 15:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet yavru
Mehmet yavru - 3 yıl Önce

Devlet havalimanı işletme müdürlüğünde çalışan taşeron işçilerine kadro verilmesini istiyoruz saygılarımla arz ederim

Tasaron
Tasaron - 3 yıl Önce

Kadro bizim hakkimiz

Busra
Busra - 3 yıl Önce

1 yildir calisanlar kadro aliyo 9 yildir calisan alamiyo neden kit diye boyle degerlendirme yapilmamali hakkimizi istiyoruz

enes
enes - 3 yıl Önce

kit ler bu ülkenin kamu kurumu değil mi anlamadım kit lerde çalışanlar bu ülkenin vatandaşı değil mi neden ayrımcılık

Kittaşeron
Kittaşeron - 3 yıl Önce

Sözünüzü tutmaya davet ediyorum

Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

Allah hiç kabul etmesin. Hani adaletiniz esitliginiz vede en önemlisi sözünüz. Kitleri neden ayırdinız ki. Bizde bu vatanın evlatları degilmiyiz.

mehmet kumru
mehmet kumru - 3 yıl Önce

Seçimden önceki sözlerini tutmaya davet ediyorum. KİT lerin kadro hakkını verin.

Serdal
Serdal - 3 yıl Önce

Dhmi genel mudurlugunde calisan taseronlarda dahil edin hukumet buyukleri.