10 Bin 500 Bekçi Alımı Yaş Şartı Esnetilirmi?

İçişleri Bakanlığına 10 Bin 500 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları yapılması beklenirken, yaş ve kpss şartının nasıl olacağını, şartlarının esnetilip esnetilmeyeceği sorulmakta. İşte Bekçi alımında son gelişmeler!

10 Bin 500 Bekçi Alımı Yaş Şartı Esnetilirmi?

İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları için geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalar yaptı. Yeni bekçi alımı ilanları ne zaman açıklanacak? Alımlarda başvuru şartları esnetilir mi? 1. Dönem bekçi alımları tamamlandı!

1. dönem bekçi alımları tamamlandı ve asıl adayların belirlenmesinin ardından yedek listeden adaylar polis akademisi internet sitesi üzerinden duyurulamaya devam edilecek. Yedek listeden kazanan adaylar eğitimlere ildeki Eğitim şube Müdürlükleri tarafından sırasıyla çağırılacak. Yeni bekçi alımı bekleyen adaylar için bekleyiş devam ediyor.

TÜM İLLERDE BEKÇİ ALIMI YAPILACAK!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında tüm illerde bekçi alımı yapılacağı müjdesini verdi. "Toplam 10500 gece bekçisi göreve başlatıyoruz, 1200’ünü İstanbul’a veriyoruz, tüm vilayetlerde göreve başlatıyoruz. İstanbul’da toplam 4 bin gece bekçisi olacak. Ankara’da 1500 oluyor. İzmir’e 1200 civarında ilave ediyoruz." demişti.

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI ESNETİLİR Mİ?

Adayları başvurularda yaş şartının esnetilmesini istemekteler. Bilindiği gibi başvuru şartlarında 31 yaşından gün almamış olmak istenilmektedir. Buna göre daha çok adayın sınavlara başvuru yapabilmesi için 35 yaş olarak değiştirilmesi istenilmekte. Sizde başvuru şartları ile ilgili düşüncelerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 18:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Temır
Kenan Temır - 2 yıl Önce

30 yaş üstü için iş olanağı lazım bu yüzden 35 yaş olması mantıklı

Ali
Ali - 2 yıl Önce

35 yaş olsun

nc
nc - 2 yıl Önce

bütün işler 18 ile 30 yaş arası kişilere olacaksa 30 yaş üzeri ne yapsınlar bence 35 yaş olması makuldür

Fenasi
Fenasi - 2 yıl Önce

Mutlak değiştirilmeli yaş sınırı 35 bitirmemiş olsun lütfen

ezgi
ezgi - 2 yıl Önce

kadın bekçi alımı olacak mı

Özgür
Özgür - 2 yıl Önce

Evet esnetilmeli en az 32 olmalı mağduruz giremiyoruz sesimizi duyurun

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Askerlik sarti kaldirilsin o zaman universite okumayin gidin askerligini yap gel bekci ol haksizlik bu bence biz o kadr para yatiriyoruz Üniversite bitirelim bence askerlik şartı kaldirisin

Furkan akkuş
Furkan akkuş - 2 yıl Önce

Askerlik şartının kaldırılması çok güzel olur