Fırat Üniversitesi Sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi Gazetede 13 Kasım 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Fırat Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Üniversitenin farklı birimlerinde olmak üzere Rektörlük ve Hastanede çalışacak 40 Sözleşmeli personel alımı yapılacak. Alımlar Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adaylar için geçerlidir. 

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Ön Lisans Mezunu: 8 Sağlık Teknikeri, 1 Laborant, 3 Tekniker, 10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 2 Şoför, 10 Temizlik Görevlisi,

Lisans Mezunu: 5 Hemşire, 1 Sağlık Fizikçisi,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Üniversite personel alımında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Öte yandan herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

50 KPSS Puan Şartı Aranacak!

Adayların 2022 yılında ÖSYM tarafından yapılan KPSS'den Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gereklidir.

Kontenjana Göre Özel Şartlar Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite personel alımı başvurusu ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yapılmış olması gereklidir. 

Başvuru Tarihleri: 13 - 27 Kasım 2023

Başvuru Adresi: Başvurular http://personelilan.firat.edu.tr/ online başvuru sistemi üzerinden yapılacaktır

İLANIN TAM METNİ