Yatırım Teşviği Açıklandı! 16 Bin 982 Personel İstihdam Edilecek!

7 Ekim tarihinde resmi gazetede yayımlanan yatırım teşviği ile firmalara 16 Bin 982 kişi istihdam edilecek. İş arayanlar için personel alımları artabilir. İşte detaylar..

Yatırım Teşviği Açıklandı! 16 Bin 982 Personel İstihdam Edilecek!

Firmalara yatırım teşviği açıklandı! 16 Bin 982 personel istihdam edilecek!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 1 Ağustos ile 31 Ağustos tarihleri arasında verilen yatırım teşvikleri belgesi personel istihdamı için umut oldu. Buna göre 7 Ekim tarihinde resmi gazetede yayımlanan yatırım teşvikile firmalara 16 Bin 982 kişi istihdam edilecek

HANGİ SEKTÖRLERDE ALIM YAPILACAK!

Resmi gazete yayımlanan teşvik belgesinde Türkiye genelinde bulunan bir çok firma yatırım sektöründeki uygulama alanlarında teşvik aldı. Buna göre istihdam edilecek olan personeller için ise hangi sektörlerde teşvik sağlandı belli oldu. Madencilik, tarım, imalat, (lastik, plastik, kimya, demir çelik, demir dışı metaller, taşıt araçları, madeni eşya, makine imalatı, ) enerji, hizmet sektörü (turizm, ulaşım, eğitim, ticaret, sağlık, ) gibi sektörler en çok teşvik sağlandı. Türkiye genelinde 330 firma bu teşvikten yararlandı. 10 milyar’dan fazla teşvik yapıldığı açıklandı. Firmalar yapılan teşviklerin arından 16 Bin 982 personel alımı yapacak. Buna göre yapılacak alımlar İŞKUR üzerinden sağlanabilir. İşin olsa ekibi olarak okuyucularımıza yapılacak alımları aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 22:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cumali taşkın
Cumali taşkın - 3 yıl Önce

Yapılan ilanı dikkate alarak başvuruda bulunmak istiyurum şofur olarak b sınıfı ehliyetliyim

Mustafa Gökçe
Mustafa Gökçe - 3 yıl Önce

Sizlerden Allah razı olsun.