Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı yayımladı. Az Önce Resmi Gazetede 26 Haziran 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre EGM bağlı olan POlis Akademisi Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda personel alımı yapılacağını belirtti. Peki adaylardan aranan şartlar nelerdir? Nasıl Başvuru Yapılacak?

PMYO Personel Alımı Kontenjan Bilgisi:

Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulu ( PMYO ) farklı kontenjanlarda ve niteliklerde olmak üzere " Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, İç Güvenlik Fakültesi, Yabancı Diller ve Türkçe Öğretimi Bölümü ile Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) ve Kırıkkale PMYO Müdürlüklerine " Personel alımı gerçekleştirecek. Alımlar " Profesör, Doçent, Doktor Öğretim Üyesi, Öğretim Görevlisi " kadrolarında gerçekleştirilecek.

  • Kamu Yönetimi 1 Kişi,
  • Uluslararası İlişkiler 1 Kişi,
  • Sosyal Bilimler 1 Kişi,
  • Türk Dili 2 Kişi,

olmak üzere toplamda 5 kişi alınacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

657 sayılı DMK'nın 48. maddesine uygun olması,

Güvenlik soruşturmasında engel teşkil edecek bir durumun olmaması,

Erkek adaylar için askerlik hizmetinin tamamlanmış olması,

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği'nde belirtilen sağlık koşullarına uygun olması ve bunu sağlık raporuyla belgelemesi,

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından belirlenen atama ve yükseltme kriterlerine uygun olması ve başvurulan unvan ve kadrolar için gereken kriterleri karşılaması.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı personel alımı başvuruları 3 Temmuz 2023 tarihi ile başlayacak olup olup en geç 27 Temmuz 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir.

Buna göre başvurular POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ (Eymir Mah. 49. Sk. PK: 06834 Ankara/Gölbaşı) adresine şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ