6 Mayıs ALES İlkbahar Dönemi Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak! Tarih Belli Oldu

6 Mayıs 2018 saat: 10.15'te Akademik ve Lisansüstü Eğitim Sınavı ALES sona erdi. Peki sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, ALES sonuçlarının açıklanma tarihi öğrenildi.

6 Mayıs ALES İlkbahar Dönemi Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak! Tarih Belli Oldu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından dönem dönem adaylara Akademik ve Lisansüstü Eğitim Sınavı ALES düzenlenmektedir. ALES'e hem akademik eğitim düşünen hemde genel olarak subay eğitimi düşünen gençler katılmaktadır.

Türkiye genelinde binlerce kişinin katılmış olduğu Akademik ve Lisansüstü Eğitim Sınavı ALES'in İlkbahar Dönemi sınavı 6 Mayıs 2018 tarihinde saat: 10.15'te yapıldı. Adaylara toplam 150 dakikalık süre verildi ve bu süre zarfında adaylar mantık, problem ve hesaplama alanlarındaki soruları yanıtladı. Peki ALES sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından düzenlenen İlkbahar Dönemi Akademik ve Lisansüstü Eğitim Sınavı ALES sınavı sona erdi. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşin Olsa ekibimize bu konu hakkında yoğun soruların gelmesinden dolayı sizler için ÖSYM'nin paylaştığı akademik takvimi inceledik. Buna göre 6 Mayıs 2018 ALES İlkbahar Dönemi sınav sonuçlarının 7 Haziran 2018 tarihinde açıklanacağı görülmektedir. 

Tarihte olağanüstü bir durum olmadığı sürece değişikliğin olmayacağı düşünülmektedir. Ancak sonuçların daha erken açıklanması ya da geç açıklanmasının öğrenilmesi durumunda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklama yapılacaktır. Böyle bir açıklama gelirse İşin Olsa ekibi olarak sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz.

ALES SORU CEVAP ve YORUMLARI

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 15:37

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE