Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı az önce yayımladığı duyuru ile adayların beklediği sonuçları açıkladı. 2021 YKS İkinci Ek Yerleştirme sonuçları duyurularak kayıt işlemleri için tarihler duyuruldu.

YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI

ÖSYM'den gelen duyuru ile 22 Ekim 2021 tarihinde saat 10.00'dan itibaren YKS ikinci ek yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebilirsiniz.

ELEKTRONİK KAYIT TARİHLERİ:

YKS ikinci ek yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 26 Ekim -01 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 26 - 31 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır. (Elektronik kayıt hariç üniversitelerdeki kayıt işlemleri, resmi iş günlerinde ve çalışma saatlerinde yapılabilecektir.)

2021-YKS İkinci Ek Yerleştirme Sonuçları

2021-YKS İkinci Ek Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

Editör: TE Bilisim