Dışişleri Bakanlığı personel alımı sona eriyor. Geçtiğimiz günlerde gelmiş olan duyuruya göre Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Merkez Teşkilatı biriminde istihdam edilmek üzere Sözleşmeli Bilişim personeli alımı yapılacağını bildiri.

Başvurular Sona Eriyor!

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başvurusu başlamıştı. En geç 6 Mayıs 2024 tarihine kadar başvuru alınacak. Başvurular sadece Elekttronik ortamda alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 17 Nisan - 6 Mayıs 2024

Başvuru Adresi:  https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

  1. 3 Kişi Yazılım Uzmanı,
  2. 1 Kişi İş Analisti,
  3. 1 Kişi Ağ Uzmanı,
  4. 1 Kişi Bilgi Güvenliği Uzman,
  5. 1 Kişi Sistem Uzmanı (Windows),
  6. 1 Kişi Sistem Uzmanı (Linux),

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şatlar Aranacak?

Bakanlık sözleşmeli bilişim personeli alımında başvurular 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında gerçekleştirilecek. 

Eğitim Şartı:

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

KPSS Puan Detay Nedir?

2022 veya 2024 yıllarında yapılan KPSS den Lisans seviyesinde KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile son beş yıl içinde yapılan İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS/e-YDS) veya Yükseköğretim Kurulunca YDS’ye denk kabul edilen sınavlarda alınan puanın YDS’deki karşılığının yüzde otuzunun (%30) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak ilan edilen her sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 katına kadar aday

İLANIN TAM METNİ BURADA