Dışişleri Bakanlığı memur alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Aday Meslek Memur alımı gerçekleştirilecek. Başvuru için süreç başlamış olup Şartları ve diğer detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Bakanlık 110 Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Dışişleri Bakanlığı bünyesine 110 kişilik kadro ile 7 farklı Grupta olmak üzere ve Yabancı dillerden Memur alımı yapacak. Memur alımları Aday Meslek Memuru kadrosunda gerçekleştirilecek olup başvuru için süreç başlamıştır.

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını en geç 29 Ağustos 2023 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece online olarak gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Aday Meslek Memuru alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. madesineki şartlar aranacak. Özel olarak ise, Eğitim, Yaş ve Yabancı Dil şartı aranacak. Bu kapsamda;

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

- Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

- Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

- Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

- 01.01.2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1988 ve daha sonra doğmuş olanlar).

- Lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerinin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans, çalışma ekonomisi, tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümleri ile bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az %80’ine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmak veya

- Sosyal bilimler alanında veya mühendislik fakültelerinde en az dört yıllık lisans eğitimi diplomasına sahip olup, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış olmak gerekmektedir.

KPSS Şartı YOK!

Aday Meslek Memuru alımı için adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmayacaktır. Bu yönde KPSS siz Memur alımı için adayların Memur Alımı yapılacak dillerde Yabancı dil sınavından ve diğer sınavlardan yeterli puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU DETAYLARI VE İLANIN TAM METNİ BURADA

DİĞER KPSS SİZ MEMUR ALIMI İLANLARI BURADA