Kamuya Personel alımı kapsamında yayımlanmış olan ilanlara göre 4 Kamu Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda olmak üzere En az lise mezunu Kamu Personeli alımı yapılıyor. Bu yönde geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan KPSS 2023/1 tercih kılavuzu ile kamuya 4 kurum tarafından 685 memur ve kamu personeli alımı gerçekleştirilecek. Buna göre tercihlerde artık sona gelindi. 

Başvurular Sona Eriyor!

4 Kurumun 685 Kamu Personeli alımı için başvurula 6 Temmuz 2023 tarihi ile başlamıştı. Artık başvurularda sona geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç Bugün içerisinde gerçekleştiremeleri gerekmektedir. Başvuru için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

685 Kamu Personeli Alımı Yapacak Kurumlar:

TCDD, TMO, GİB ve DHMİ bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere toplamda 685 Kamu Personeli alımı gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda alım kontenjan detayları:

  • TCDD 56 Memur,
  • TMO 193 Memur,
  • DHMİ 196 Memur,
  • GİB 240 Personel,

olmak üzere toplamda 685 kii alınacak. Alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden olmak üzere  " Teknisyen, Memur, Kondoktör, Mühendis, Avukat, İstatistikçi, Puantör, Anbar Memuru,  İtfaiyeci, Muhasebeci, Sekreter, Tekniker,1 Avukat, 2 Kimyager, İş Makinası Sürücüsü, Köprü Operatörü, Hizmetli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi,  Şoför " kadrolarında gerçekleştirilecektir.

Kimler Başvuru Yapabilir?

  • Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca;
  • 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden puan almış olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 

şartları aranacak.

DETAYLI BAŞVURU ŞARTLARI VE KONTENJAN DAĞILIMI BURADA : https://www.isinolsa.com/memur-alimi/tcdd-tmo-gib-ve-dhmi-kpss-20231-ile-685-memur-alimi-lise-on-h44723.html