BOTAŞ personel alımı başvuru süreci başladı. Geçtiğimiz günlerde de duyurulmuş olan BOTAŞ Personel alımı için İŞKUR'dan sürecin başlaması bekleniyordu. Bu kapsamda gözler İŞKUR daydı. Az Önce Türkiye İş Kurumundan gelen duyuruya göre BOTAŞ personel alımı başvuru süreci başladı. KPSS Puanı ile yapılacak başvurular 20 farklı şehir için gerçekleştirilecektir. Peki İŞKUR başvurusu nasıl yapılacak? Adaylardan aranan şartlar nelerdir?

261 Personel Alımı Yapılacak Kontenjanlar Hangileridir?

BOTAŞ İŞKUR üzerinden olmak üzere Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden,

  • 138 Teknisyen,
  • 5 Büro Personeli,
  • 75 Mühendis,
  • 43 Uzman Yardımcısı, 

20 Şehir İçin Personel Almı Yapılacak!

BOTAŞ personel alımı kapsamında hizmet vermekte olan 20 şehirdeki birimlerine personel alımı yapacak. Bu kapsamda alımla " Ankara, Konya, Adana, Erzurum, Kocaeli, Hatay, Şırnak, Kahramanmaraş, Kayseri, İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, İzmir, Zonguldak, Samsun, Ardahan, Trabzon, Van, Ağrı" şehirlerine gerçekleştirilecek.

Kontenjana göre kadro dağılımına detaylı bilgiye ulaşmak için haber sonundaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İŞKUR Başvuru Süreci Başladı!

BOTAŞ personel alımında başvurular Bugün İŞKUR üzerinde başladı. Başvurular sadece Elektronik ortamda olmak üzere İŞKUR resmi internet adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 16 - 20 Ocak 2023

Başvuru Ekranı: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA! SENDE KATIL

KATILMAK İÇİN - İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

Nasıl Başvuru Yapılacak İş İlanı No Nedir?

BOTAŞ Personel alımları sadece yukarıdaki başvuru adresi ile yapılacak. Adaylar e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra " İşyeri Türü " yazan kısmı Kamu seçerek  " Ara " butonuna tıkladıktan sonra BOTAŞ ilanlarına ulaşabilecekler. Aramayı daraltmak için ise adaylar başvuru yapacakları şehri seçerek ilgili ilana ulaşabilirler.

İŞKUR Başvuru Şartları Ne Olacak?

BOTAŞ yayımladığı personel alımı ilanına göre ilanda da belirttiği üzere aşağıdaki nitelikler aranacak.

1-İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

2- İŞKUR’da bildirilen nihai listede yer alacak adaylara evrak teslim ve sözlü sınav tarihi www.botas.gov.tr adresinde duyurulacak olup ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

3- İşe başlatılan işçilerin deneme süresi 30 gündür. 4- İşe başlayan işçiler, 3 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.

5- İlana müracaat edecek adayların ilan tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir.

KPSS Şartı Var Mı?

BOTAŞ Personel alımında adaylardan KPSS şartı aranacak. Bu yönde adayların  2022 yılında yapılan KPSS'den Ön Lisans mezunları için P93 ve Lisans mezunları için P1 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA