Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 75 Zabıta Memuru Alımı 2022 İlanı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Memuru alımı ilanı yayımlandı. Ön Lisans Mezunu KPSS Puanı İle memur alımı şartları ve 2022 yılı memur alımı detayları haberde.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 75 Zabıta Memuru Alımı 2022 İlanı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi memur alımı ilanı yayımladı. 2022 Yılı kapsamında yayımlanan memur alımı ilanına göre Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı devlet memurları kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere Belediye Zabıta yönetmeliğine göre 75 Zabıta Memuru Alımı yapacak.

Ön Lisans Mezunu Memur Alımı yapılacak olup başvurular 2022 yılı başlayacak. Haberimizde sizlere aşağıdaki soruların cevaplarını paylaşacağız.

  • Kontenjan Dağılımı ve Nezyniyet Bilgisi Nedir?
  • 2022 Yılı Zabıta Memuru Alımı Şartları Ne Olacak?
  • Başvuru Süreci ne Zaman Yapılacak?

75 Zabıta Memuru Alımı Kontenjan Bilgisi:

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 75 kişilik kadro ile Genel İdare Hizmetleri sınıfında Kadın Erkek adaylar içerisinden Ön Lisans mezunu 70 KPSS Puanı ile Zabıta Memuru Alımı yapacak.

2022 Yılı Zabıta Memuru Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Genel Şartlar:

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Memuru alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacaktır.

Zabıta Memuru Özel şartlar:

Adaylardan özel olarak, KPSS, Eğitim, Yaş, Boy şartları aranacak.

KPSS Şartı: 2020 yılında yapılmış olan KPSS'den Ön Lisans seviyesinde P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Eğitim Şartı: Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta) veya Yerel Yönetimler Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak,

Sürücü Belgesi Şartı: En az B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Yaş Şartı: Sınav tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak.

Boy Şartı: Erkeklerde 167cm ve Kadınlarda 160cm boyundan kısa boylu olmamak.

Başvurular 2022 Yılı Ocak Ayında Yapılacak!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 75 Zabıta Memuru alımı başvuruları 24 Ocak 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 28 ocak 2021 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece istenen belgelerle yapacaklardır. Öncelikle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi resmi İnternet adresi üzerinden Elektronik ortamda başvuru yapılacak başvuru formumun indirilmesi ve istenen belgelerle Belediye sağlık kontrolünden geçilmesi gereklidir.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan
Orhan - 2 ay Önce

Puan duser mi acaba