Merkez Bankası KPSS siz 27 Mühendis ve KPSS 50 İle 27 Teknisyen Alımı

Merkez Bankası Personel Alımı ilanı yayımlandı. 52 Banka Personeli Alımı yapılacak. 3 Şehirde Alım yapılacak olup kadro dağılımı ve detaylar haberde.

Merkez Bankası KPSS siz 27 Mühendis ve KPSS 50 İle 27 Teknisyen Alımı

Merkez Bankası Personel Alımı için ilana çıktı. Farklı pozisyonlarda olmak üzere 52 kişilik boş kadro ile personel alımı yapılacak. Ayrıca 52 kişilik kadro ile Ankara, İstanbul ve Gaziantep illerinde Banka Personel Alımı Yapılacak. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Uzman Yardımcısı (Mühendis) kadrosuna ve Teknisyen kadrosuna alım yapacaktır.

ŞEHRE GÖRE KADRO DAĞILIMI:

Ön Lisans Mezunu Teknisyen Alımı Detayları:

  • Alınacak Kişi Sayısı: Teknisyen (27 kişi)
  • Çalışma Şekli: Tam Zamanlı / Sözleşmeli
  • Çalışma Yeri: Ankara'da Banknot Matbaası Genel Müdürlüğü ve Emisyon Genel Müdürlüğü

Lisans Mezunu Mühendis Alımı İlan Detayları:

  • Alınacak Kişi Sayısı: Uzman Yardımcısı (Mühendis) (25 kişi)
  • Çalışma Şekli: Tam zamanlı/Kadrolu
  • Çalışma Yeri: Ankara, İstanbul, Gaziantep'te Banknot Matbaası Genel Müdürlüğü - Emisyon Genel Müdürlüğü - İstanbul Şubesi - Gaziantep Şubesi

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Merkez Bankasına iki ilan yayımlandı. Bu kapsamda her iki ilan içinde adaylardan genel olarak,

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından yasaklı olmamak.

- Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

- Alım yapılacak kadronun gerektirdiği görevi devamlı olarak yapmasına engel olmayacak beden ve ruh sağlığına sahip olmak

- Başka bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak, böyle bir yükümlülüğü varsa bunu Bankada çalışarak yerine getirmesi hususunda izin almış ya da bundan doğacak borcu ödemeyi kabul etmiş olmak,

POZİSYONUNA GÖRE ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

Mühendis Alımı Şartları:

01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olmak, 01.01.2019 tarihinden sonra yapılan Merkez Bankası personel alımı sınavından elenmemiş olmak, En az dört yıllık ilgili bölümlerden mezun olmuş olmak, ve Yabancı Dil sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından en az 84 puan veya Cambridge C1 Advanced sınavından (CAE) B ve üzeri veya Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) C ve üzeri almış olmak şartları aranacak.

Teknisyen Alımı Şartları:

Teknisyen alımları için KPSS Şartı aranacak. Bu yönde 2018 veya 2020 yıllarında yapılmış olan KPSS'den en az 50 puan almış olmak gereklidir. Ayrıca 01.01.1990 ve daha sonra doğmuş olmak, Teknisyenlik görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak, Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi, Grafik ve Fotoğraf, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri ve Bilişim Teknolojileri bölümlerinden mezun olmak ve sonrasında iki yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının aşağıdaki tabloda yer alan programlarında ön lisans eğitimini tamamlamış olmak gereklidir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Merkez Bankası Personel alımı başvuruları 8 Ekim 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 1 Kasım 2021 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular sadece Merkez Bankası resmi kariyer adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. İlanlar hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Teknisyen Alımı Başvuru Kılavuzu

Mühendis Alımı Başvuru Kılavuzu

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 22:21
YORUM EKLE