Merkez Bankası 30 Güvenlik Görevlisi Alım İlanı Yayımladı!

Merkez Bankası personel alımı için ilan yayımladı. Tam Zamanlı Sözleşmeli olarak alınacak güvenlik görevlisi başvuru şartları haberimizde yer alıyor.

Merkez Bankası 30 Güvenlik Görevlisi Alım İlanı Yayımladı!

Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi alımı için resmi İnteret adresi üzeride ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre Merkez Bankası bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 30 kişilik boş kadro ile personel alımı yapılacak. Peki ilana başvuru şartları nedir? Ne zaman nasıl başvuru yapılacak? İşin Olsa ekibi olarak ilan hakkında detayları sizlerle paylaşıyor olacağız.

KADRO DETAYLARI NEDİR?

Alınacak Kişi Sayısı: Güvenlik Görevlisi (30 kişi)

Çalışma Şekli: Tam zamanlı / Sözleşmeli

Çalışma Yeri: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İdare Merkezi ve Şubeler

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Merkez Bankası Personel Alımı ilanına göre adaylardan bazı genel ve özel nitelikler aranacak. Özel olarak adaylaın KPSS, Eğitim, Boy, Yaş gibi niteliklere sahip olmaları gereklidir. Ayrıca Banka Personel Alımı nitelikleri şöyledir.

GENEL ŞARTLAR:

Merkez Bankası adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Erke kadaylar için askerliğini yapmış olmak, Merkez Bankası tarafından 2018 yılından sonra yapılan sınavların komisyon mülakat aşamalarından elenmemiş olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Görevini yapmasına engel olabikecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir başka kurumda mecburi hizmet şartı olmamak şartları aranacak.

ÖZEL ŞARTLAR:

Banka adaylardan özel olarak aşağıdaki nitelikleri aranacak. Ayrıca adayların Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına (Silahlı) sahip olmaları gereklidir.

Yaş şartı: Adayların 30 yaşından büyük olmamaları gereklidir. Buna göre 01 Ocak 1989 ve sonrası doğumlu olmak.

Eğitim Şartı: Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarında lisans veya ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.

KPSS Şartı: 2019 veya 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Lisans) en az 60 KPSSP1 puanı almış olmak. Ön Lisans mezunları için 2018 yılında yapılan veya 2020 yılında yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 60 KPSSP93 puanı almış olmak.

Boy Şartı: En az 175 cm. boyunda olmak. (Uygulamalı sınav öncesi boy ölçümü tarafımızca yapılacak, bu şartı sağlamayanlar uygulama sınavına alınmayacaktır.)

BAŞVURULAR NE ZAMAN ALINACAK?

Merkez Bankasının Güvenlik görevlisi alımı için adaylar başvurularına 27 Kasım 2020 tarihi itinbari ile başlayacak. En geç 14 Aralık 2020 tarihine kadar yapılacak başvurular alınacaktır. Adaylar başvurularını sadece Bankanın internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr), aşağıdaki belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2020, 23:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Oguz
Oguz - 2 yıl Önce

Güvenlik görevlisi alıyorlar lisans mezunu istiyorlar amına koyum lükse bak lükse ulan adam yüksek lisans okusa güvenlik mi olur.

Sinem
Sinem - 2 yıl Önce

Şartları yazanın boyu 1.75 varmı acaba kafamda deli sorular

selocan
selocan - 2 yıl Önce

Lisans mezunu olan bir kişi neden güvenlik görevlisi olmak istesin .

boşver gitsin
boşver gitsin - 2 yıl Önce

lisans mezunuyum askerlik yaptım yaş şartı tutuyor boy tutmuyor 1.70 askeri ve polislik bile 1 67 ile felan alıyor güvenlik 1 75 çok güzel

Puzzle
Puzzle - 2 yıl Önce

Bayanlar 1.75 boyy ilginç yani burayi kore sandilar herhalde

Neslihan Erdoğan
Neslihan Erdoğan - 2 yıl Önce

Erkek personel mi alınacak sadece

Demir
Demir - 2 yıl Önce

Yabancı Dil ve Oxford mezunu istememiş Allahtan