İş Bankası Yasaklar Sonrası Memur Alımı Yapacak! Başvurular Online

İş Bankası bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı illerdeki şubelerine memur alımı yapacak. Başvurular online yapılacak.

İş Bankası Yasaklar Sonrası Memur Alımı Yapacak! Başvurular Online

İş Bankası Resmi kariyer sitesi üzerinde memur alım ilanı yayımladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan memur alımı ilanına göre İş Bankası Alımları Diyarbakır ve Erzurum Bölgelerinde Online sınav ile memur alımı yapacağını bildirmişti. Bu yönde ülkemizde bulunan COVİD- 19 sebebi ile artık bir çok kurum şahsen başvuru kabul etmiyor. İş Bankasında zaten online olan başvurulara yeni bir dönem getirildi ve Online sınav yapılacağı bildirildi. Peki alımlar hangi şehirlerde yapılacak ve başvuru şartları nedir? gibi detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

ALIMLAR HANGİ BÖLGE VE ŞEHİRLERDE YAPILACAK?

Diyarbakır Bölge Online Memur Alım Sınavı: Bankanın Akçakale/Şanlıurfa, Siverek/Şanlıurfa, Viranşehir/Şanlıurfa, Şırnak, Cizre/Şırnak, Hakkari ve Siirt’te bulunan Şube ve Genel Müdürlük Birimlerinde görevlendirilecek memur adayları seçmek üzere online Memur alım sınavı düzenlenecektir.

Erzurum Bölge Online Memur Alım Sınavı: Bankanın Ağrı, Doğubayazıt/Ağrı, Patnos/Ağrı ve Muş’ta bulunan Şube ve Genel Müdürlük Birimlerinde görevlendirilecek Memur adayları seçmek üzere online Memur alım sınavı düzenlenecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İş Bankası Memur Alımı için adaylardan bazı nitelikler talep etmekte ve bu yönde İş Bankası İş İlanları ile bir çok aday hayalindeki kariyere ulaşabilecek.

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

- Yazılı sınav tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak.

- Üniversitelerin 4 yıllık eğitim verilen İlgili bölümlerinden mezun olmak.

- Erzurum Bölge Müdürlüğü için Ağrı veya Muş’ta ikamet etmek.

- Diyarbakır Bölge Müdürlüğü için Şanlıurfa, Şırnak, Hakkari veya Siirt’te ikamet etmek.

- Erkek adaylar için en geç 2020 Mart ayı içerisinde askerlik görevini tamamlamış, muaf ya da en erken Mayıs 2021 celp dönemine kadar tecil ettirmiş olmak.

- Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak.

- Daha önce, Bankamızın yaptığı Memur, Operasyon Elemanı, Operasyon Destek Elemanı, Şoför, Özel Güvenlik Görevlisi ve Çağrı Merkezi sınavlarından herhangi birinin mülakat aşamasında başarısız sayılmamış olmak.

- Affa uğranmış olunsa dahi, herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak.

- Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak ve kamu haklarından yoksun bulunmamak.

BAŞVURULAR ONLİNE YAPILACAK!

İş Bankası Memur alımı için başvuruları İnternet üzerinden Online olarak alacak. Bu kapsamda başvuru yapacak adaylar belirtilen nitelikleri taşıdıkları durumda cv.isbank.com.tr adresinde yer alan İş Bankası Aday Kariyer Portalı üzerinden yapılabilecektir.

SINAV YERİ VE ZAMANI:

Memur Alım Sınavı internet üzerinden online olarak gerçekleştirilecek olup sınav tarihi ve süresiyle ilgili bilgiler e-posta adresinize gönderilecektir.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2020, 18:46
YORUM EKLE