İş Bankası 6 Alanda Mühendis ve Personel Alımı İlanı Yayımladı

İş Bankası yeni personel alımı ilanları yayımladı. Yayımlanan ilanlara göre farklı alanlarda olmak üzere sınav ile mühendis ve uzman alınacak. İşte detaylar.

İş Bankası 6 Alanda Mühendis ve Personel Alımı İlanı Yayımladı

İş Bankası bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere 6 farklı alanda personel alımı için ilan yayımladı. Söz konusu ilanlara göre adaylara uygulanacak sınav ile alım yapılacak. Adayların sınavlara katılabilmeleri için öncelikle belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir.

İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere ilanlar hakkında detayları paylaşacağız. Haberimizde başvuru şartlarına, Alım yapılacak pozisyonlara ve başvurularına ulaşacaksınız.

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR VE ALANLAR NEDİR?

İş Bankası 6 alan da mühendis ve uzman kadrolarına onlarca personel alımı yapılacak.  Bu bağlamda alımlar Veri Uzmanı, Siber Güvenlik Uzmanı, Bulut Bilişim ve Platform Mühendisi, DevOps Mühendisi, İletişim ve Ağ Yönetimi Mühendisi, Bilgi Sistemleri İç Kontrol Uzmanı alanlarında yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İş Bankası personel alımı ilanlarına başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen genel ve özel nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir. Adaylardna özel olarak ise alım yapılacak pozisyona göre gerekli eğitim ve belge nitelikleri aranacak.

GENEL ŞARTLAR NEDİR?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • Çok iyi derecede İngilizce bilmek ve TOEFL (IBT) sınavından en az 85 puan almış olmak
  • Daha önce, Bankamızın yaptığı sınavların herhangi birinin değerlendirme merkezi aktiviteleri veya mülakat aşamasında başarısız sayılmamış olmak. Daha önce yapılan Veri Bilimci, Sistem Uzmanlığı ve Bilgi İşlem Yazılım Uzmanlığı sınavlarına bir defadan fazla katılmamış olmak.
  • Yazılı sınav tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak. ( 21 Aralık 1989 ve sonrasında doğanlar başvurabilecektir.)
  • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da en erken Mayıs 2021 celp dönemine kadar tecil ettirmiş olmak
  • Affa uğranmış olunsa dahi, herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak
  • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim verilen mühendislik, istatistik, aktüerya, ekonometri, matematik, bilişim ve informatik alanlarındaki bölümlerden en geç 29 Şubat 2020 itibarıyla mezun olmak.
  • Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak.
  • Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak ve kamu haklarından yoksun bulunmamak.

POZİSYONUNA GÖRE ARANAN ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar önelikle belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. İş Bankası personel alımı başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte başladı ve adaylar başvurularını en geç 11 Aralık 2019 Çarşamba günü saat 12:00 kadar sadece cv.isbank.com.tr adresinde yer alan İş Bankası Aday Kariyer Portalı üzerinden yapılabilecektir. Bunun dışında şubelere ve Genel Müdürlüklere yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurusu kabul edilen adaylar için ise Sınavın yazılı aşaması 21 Aralık 2019 Cumartesi günü İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilecektir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 07:12
YORUM EKLE