Halkbank 2021 Yılı Personel Alımı Ne Zaman? Şartlar ve Kadrolar?

Halkbank bünyesine 2021 yılı personel alımları ne zaman yapılacak? Servis Asistanı ( Banko Hizmetleri Asistanı ) ve Müfettiş Yardımcısı alımı şartları nedir?

Halkbank 2021 Yılı Personel Alımı Ne Zaman? Şartlar ve Kadrolar?

Halkbank personel alımı ilanları ne zaman yayımlanacak. Binlerce adayın beklediği Halkbank Banka Personeli Alımı için detaylar nedir? Kimler Başvuru yapabilecek? 2021 Yılı ilanları ne zaman yayımlanacak?

Halkbank bildiğiniz gibi her yıl yeni şubelerine ve müdürlüklerinde görevlendirmek üzere Personel Alımları gerçekleştiriyor. Personel alımları farklı kadrolarda yapılacak. Adaylar en son 2020 yılında başvuru yaptı ve sınavlara katıldılar. Şimdi tekrardan adaylar aldıkları hazırlık kitapları ile Halkbank Banka Personeli alımı sınavlarına hazırlanıyor. En çok merak edilenler ise ilanın ne zaman yayımlanacağı ve başvuru şartlarının ne olacağı oldu. İlgili bilgiler hakkında detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

Hangi Kadrolarda Personel Alımları Bekleniyor?

Halkbank sınavlarına hazırlanan adaylar aşağıdaki kadrolar için hazırlık yapmaya başladılar bile. 2021 yılı personel alımları da bu kadrolara yapılması bekleniyor.

 • Servis Asistanı ( Banko Hizmetleri Asistanı ),
 • Müfettiş Yardımcılığı,
 • İç Kontrolör Yardımcısı,
 • Uzman Yardımcısı,
 • BT Müfettiş Yardımcılığı,
 • BT İç Kontrolör Yardımcısı,

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NE OLACAK?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlardan ya da kaçakçılık, resmi ihale ve alım-satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından hükümlü bulunmamak,
 • Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,
 • Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak; Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olduğunu, gerekli tahlil ve tetkiklerle belgelemek (Sağlık Belgeleri; giriş sınavının, yazılı ve mülakat olmak üzere tüm aşamaları tamamlandıktan sonra talep edilecektir.)
 • Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, askerlik yükümlülüğünden muaf ya da en az 31.12.2020 tarihine kadar tecilli olmak veya bedelli askerlik yapacak olmak,
 • Başka bir kuruma karşı zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmamak,
 • Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak,
 • Halkbankası mülakatlarına daha önce katılmamış olmak,
 • En az Dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin ilgili alanlarından mezun olmuş olmak,

YAŞ ŞARTLARI:

Müfettiş Yardımcılığı için, lisans mezunları için 01.01.1992 ve sonrası, Yüksek Lisans/Doktora mezunları için 01.01.1990 ve sonrası doğumlu olmak.

İç Kontrolör Yardımcılığı için, 01.01.1993 ve sonrası doğumlu olmak.

Uzman Yardımcılığı için, ise 01.01.1990 ve sonrası doğumlu olmak.

BT Müfettiş Yardımcılığı için; Lisans mezunları için 01.01.1992 ve sonrası; Yüksek Lisans mezunları için 01.01.1990 ve sonrası doğumlu olmak.

BT İç Kontrolör Yardımcılığı için; 01.01.1993 ve sonrası doğumlu olmak.

Servis Asistanı ( Banko Hizmetleri Asistanı ) Özel Şartları:

Başvuru için belirtilen il ve illere bağlı ilçelerde ikamet etmek zorunludur. Adaylar Mernis’ten teyit edilen ikamet iline başvuru yapmış sayılacaktır. İkamet ili “Görev Yeri” listesinde yer almayan adayların sınav başvuruları geçersiz sayılacaktır.

HALKBANK 2021 YILI PERSONEL ALIMI İLANI NE ZAMAN?

Halkbank bünyesine alımını yapacağı personel adayları için 2021 yılı ilan yayımlayacak. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında yayımlanmış olan ilan bu yılda yine Mayıs ve Haziran aylarında beklenmektedir. Halkbank Personel alımı ilanı yayımlanır yayımlanmaz haberdar olmak için,

İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz ve sizin kolay kullanımını için hazırlanmıştır. Her gelişmeden anında haberdar olmak için,

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali acar
Ali acar - 1 yıl Önce

Sulahlı özel güvenlik sertifikam var lise mezunları muraçat yapapiloyor muu

Ali acar
Ali acar - 1 yıl Önce

Silahlı özel güvenlik sertifikam var lise mezunları muraçat yapapiloyor muu