2021 Yılı Banka Personel Alımları - Tüm Bankalar

Bir çok kamu ve özel banka farklı kadrolarda personel alımı yapacağını ilan etti. Bankaların personel alımları ile ilgili başvuru koşulları ve kadro detaylarını sitemizde derledik.

2021 Yılı Banka Personel Alımları - Tüm Bankalar

Bankalar yeni mezun ve deneyimli olmak üzere, pek çok farklı birime personel almaya hazırlanıyor. Özellikle de gişelerin kalkması ile birlikte çağrı merkezi ve şube pazarlama birimlerine alım yapacak olan özel bankalar, ayrıca yönetici ve müfettiş alımları da gerçekleştiriyor. Bu kadrolar için yeni mezun adayları değerlendirmeye hazırlanan bankalar, özellikle yabancı dili olan adaylara öncelik tanıyor. İşte 2021 banka personel alımı yapan kurumlar;

 • İş Bankası,
 • Akbank,
 • Garanti Bankası,
 • Türk Ekonomi Bankası,
 • QNB Finansbank,
 • HSBC,

Ülkemizde bulunan farklı bankalar bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere ilan yayımladılar. Farklı kadrolarda Banka Personeli Alımı yapılacak olup aşağıdaki ilanları inceleyebilirsiniz. İşin Olsa ekibi olarak sizlere haberimizde ilanların detaylarını ve başvuru ekranlarını paylaşıyoruz. Başvuru ekranı için ise haberin sonundaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

2021 Türkiye Geneli 20 Banka Personel Alımı İlanı Yayımladı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Deneyimsiz adayların da başvurabileceği pek çok farklı departmana sahip olan bankalar, asgari ücret ve prim sistemi ile çağrı merkezi personelleri de aramakta.

Banka Personel Başvuruları

Bankalar müfettiş, müfettiş yardımcısı, saha satış temsilcisi, bireysel satış temsilcisi, çağrı merkezi müşteri danışmanı ve benzer pozisyonlara yapacağı alımlar için resmi web sitelerinden ilan yayımlamaya başladı. Özellikle de yeni mezunların başvuru yapabileceği müfettiş ve müfettiş yardımcısı kadroları için minimum 5 bin TL maaş tanımlayacak olan bankalar, bu adaylarda bazı kriterler de aramakta. Bunlar;

 • 1991 ve sonrası doğumlu olmak,
 • İyi derecede İngilizce biliyor olmak,
 • Erkek adaylar için askerlik görevini yerine getirmiş ya da en az 2 yıl tecilli olmak,
 • Herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olmak,
 • Arşiv araştırması sonucunda göreve başlamaya engel herhangi bir duruma sahip olmamak,

Bu pozisyonlara başvuru yapacak olan adayların, ilgili ilde ikamet ediyor ya da edebilecek olması gerekmektedir. İş Bankası, Vakıfbank gibi bazı bankalar yapacakları sınav için adaylardan sınav ücreti talep etmektedir. Bankanın İK sitesinde yayımlanan ilanda bu detay var ise adayın öncelikle bu bedeli ödemesi ve dekontu da ilgili birime a da sınav esnasında ilgili kişiye ibraz etmesi gerekmektedir.

Banka Çağrı Merkezi Alımları

Bankalar 2021 2. Çeyreği itibari ile en çok çağrı merkezi müşteri temsilcisi yapmakta. Hem yeni mezunların, hem de deneyimli adayların başvuru yapabileceği bu poziyonlar için bankalar ayrıca prim sistemi de uygulamaktadır. Bu birimlerde çalışacak adayların vardiyalı çalışma sistemine uyum sağlayabilecek olması işe alım esnadında banka tarafından sorgulanmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2021, 10:13
YORUM EKLE