Silopi Kaymakamlığı 130 Güvenlik Korucusu Alacak!

Silopi kaymakamlığı 130 yeni güvenlik korucu alımı gerçekleştiriyor. Alımlarla ilgili kadro detayları ve başvuru koşullarını sizler için derledik. İşte detaylar:

Silopi Kaymakamlığı 130 Güvenlik Korucusu Alacak!

2020 yılının son çeyreğine yaklaşırken birçok kişinin beklediği güvenlik korucusu alımlarına ilişkin olarak yeni ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. Her ne kadar Türkiye genelinde alımlar için resmi bir açıklama olmasa da Kaymakamlık ve Valilikler genelinde alımlar devam ediyor. Bu noktada Silopi Kaymakamlığı tarafından yayınlanan duyuruda “Silopi İlçesi mülki sınırları içinde mevcut durumun devamının sağlanması, meydana gelebilecek zafiyetlerin önlenmesi, yaşam alanlı güvenlik kuleleri ve üs bölgelerinde görevlendirmek üzere toplam 130 Güvenlik Korucusu alımı yapılacaktır” açıklamasına yer verildi. İlgili alıma ilişkin detaylar ise haberin devamında yer almaktadır.

Başvuru Şartları Neler?

Adayların güvenlik korucusu ilanı için sağlaması gereken başvuru şartları arasında T.C. vatandaşı olmak, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak, kadın adaylar için 21 yaşını doldurmuş olmak.

Düzeltilmiş nüfus kaydına göre 40 Yaşından büyük olmamak, en az ilkokul mezunu olmak, kamu haklarından mahkûm bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 216’ncı maddesinin 1’inci fıkrasında yazılı suçlarda hüküm giymemiş olmak, taksirli suçlar ve kanunda yer alan diğer suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak.

Terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak, terör örgütlerine katılmamış olmak ve örgüt propagandası yapmamış olmak, kan davasına karışmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak, başvuru tarihi itibariyle Siyasi Partilere Üyeliği Bulunmamak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, sakatlığı veya akıl hastalığı bulunmamak, mahalle muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak, ilgili ilçede, ilde en az 6 aydır ikamet ediyor olmak güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak, fiziki Yeterlilik Sınavı ve sonrası Sözlü Mülakat Sınavında başarılı olmak şeklindedir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İlgili duyuruda başvuruların 16 ile 25 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacağı yer almıştır. Bu noktada “Bulundukları adreste en az 6 (altı) ay ikamet eden istekliler, Silopi İlçe Jandarma Komutanlığından temin edecekleri Güvenlik Korucularının görev alımında aranacak şartlar ve müracaatlarında istenecek şartları taşımaları halinde müracaat edebileceklerdir” açıklamasına yer verilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 21:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Feyyaz
Feyyaz - 2 yıl Önce

Silopi güvenlik korucusu ne zaman sonuçlanacak

Ali malatya
Ali malatya - 2 yıl Önce

Malatya şahnahan mahallesine ne zaman korucu alınacak 3 yıldır bekliyoruz

Malatya şahnahan
Malatya şahnahan - 2 yıl Önce

Sanki burası doğu degil ya mardine alınıyor ya şırnaga malatyayada isdiyoruz şahnahan mahallesine

Necati
Necati - 2 yıl Önce

Ne zaman korucu alim sonucu aciklanacak