Sahil Güvenlik Komutanlığı Farklı Branşlarda Uzman Erbaş Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımlamış olduğu ilana göre bünyesine farklı branşlardan Uzman Erbaş Alımı yapacak. Alım şartları ve alım branşları haberimizin devamında yer almaktadır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Farklı Branşlarda Uzman Erbaş Alımı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı branşlarda uzman erbaş alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre adaylar başvurularına izleyen günlerde başlayabilecek. ANcak adayların başvuru yapabilmeleri için aranan bütün nitelikleri taşımaları zorunludur. Aşağıda yayımlanan ilan hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İLANIN DETAYLAR:

Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımlamış olduğu Uzman Erbaş alımları bilgilendirme kılavuzuna göre, İkmal ( aşçı ), Kurbağa adam, Serdümen ve Şoför branşlarında alım yapacak. Buna göre bu branşlarda alımlar en az lise mezunu olan adaylar arasında yapılacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR:

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, En az lise mezunu veya denki okul mezunu olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak, 2018 yılı Ocak ayı itibari ile henüz 27 yaşını doldurmamış olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasında olumlu sonuç alabilmek, Askeri öğrencilik ile ilişkisi kesilmemiş olmak, TSK da daha önce subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasna engel olabilecek bir durum olmamak, En az 164cm boyunda olmak şartlarını taşıyan adyalar başvuru yapabilecek.

Ayrıca askerliğini yapmış olan adaylardan terhis süresinin üstünden 5 yıldan fazla geçmemiş olmaları gereklidir. Askerliğini hala yapan adaylar ise Uzman Erbaş yönetmeliğine istinaden "Uzman Erbaş Olacaklar için Nitelik Belgesi" ni olumlu olarak almaları şarttır. Bunun dışında alım yapılacak branşlar için aranan niteliklere'de sahip olunması gerekmektedir. Aşağıda alım yapılacak branşlara ve niteliklerini inceleyebileceksiniz.

BAŞVURULAR NE ZAMAN NASIL YAPILACAK?

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş alımı başvurularına 13 Şubat 2018 tarihi saat 15:00 itibari ile başlayabilirler. Buna göre başvurular en geç 26 Şubat 2019 tarihi saat 14:00 a kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını sadece Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sayfası olan www.sahilguvenlik.gov.tr adresi üzerinden yapabileceklerdir. Ayrıca başvuru yapacak adaylar yayımlanan kılavuzu tamamen inceleyerek başvurularını öyle yapmaları önerilmektedir. Yayımlanan Uzman Erbaş Alımı kılavuzuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Uzman Erbaş Alım Kılavuzu

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 08:50
YORUM EKLE