MSB Kara Kuvvetleri 2022 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığından sözleşmeli er alımı başvuru sonuçları açıklandı. Sözleşmeli er temini tarihleri de açıklandı.

MSB Kara Kuvvetleri 2022 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Sonuçları Açıklandı

Milii Savunma Bakanlığından az önce gelmiş olan duyuruya göre sözleşmeli er temini sonuçları açıklandı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan askeri personel alımı ilanı ile Kara Kuvvetleri Komutanlığına ilköğretim mezunu adaylar içerisinden Sözleşmeli Er alımı için başvuru alınmıştı. Ancak Bakanlıktan gelen az önce duyuru ile adaylar fazla bekletilmeden sonuçlar ve seçim faaliyetleri için tarihler açıklandı.

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

MSB KKK sözeşmeli er alımı içni başvuru sonuçları açıklandı. 26 Ocak 2022 tarihi ile Milli Savunma Bakanlığından gelmiş olan duyuru ile Sözleşmeli er temini sonuçları açıklandı. Adaylar başvuru sonuçlarını e-Devlet şifresi ile MSB tercihlerim bölümünden kontrol edebilecekler.

KKK Sözleşmeli Er Temini Başvuru Kılavuzu

BAŞVURU SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

Sözleşmeli Er Faaliyetleri Ne Zaman?

Millî Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temini faaliyeti 02 Şubat - 04 Mart 2022 tarihleri arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA yerleşkesinde icra edilecektir.

Seçim Aşaması Faaliyetleti Nedir?

a. Evrak Kabul,

b. Fiziki Değerlendirme (Boy ve kilo oranlarının kontrolü),

c. Fiziki Yeterlilik Testi (mekik, şınav ve düz koşu (400 metre)),

ç. Mülakat,

d. Hastane sevk aşamalarından oluşmaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
erkan gül
erkan gül - 2 yıl Önce

sınav sonüçü