Korucu Alımları Devam Ediyor! 76 Yeni Erkek Kadın Korucu Daha Alınacak!

Türkiye genelinde 76 yeni korucu alımı yapılacaktır. Hem kadın hem erkek 76 korucu alımı başvuruları başladı. Korucu alımları başvuru detayları haberimizdedir.

Korucu Alımları Devam Ediyor! 76 Yeni Erkek Kadın Korucu Daha Alınacak!

Binlerce aday Türkiye genelinde korucu alımı için gün sayarken ilçelere alımlar yapılmaya devam ediyor. Bu kapsamda Pervari Kaymakamlığı tarafından yeni yayınlanan ilana göre ilçe kapsamındaKarasungur Köyünden 10 (on),Köprüçay Köyünden 5 (beş),Palamutlu Köyünden 5 (beş),Kilis Mezrasından 5 (beş),Tosuntarla Köyünden 5 (beş),Belenoluk Köyünden 5 (beş),Söğütönü Köyünden 5 (beş),Doğan Köyünden 24 (yirmi dört),Düğüncüler Köyünden 5 (beş),Yapraktepe Köyünden 2 (iki),Doğanca Köyünden 5 (beş) olmak üzere toplamda 76 güvenlik korucu alımı yapılacaktır. Adayların sağlaması gereken başvuru şartları ve detaylar ise haberimizin devamında yer almaktadır.

Başvuru Şekli

Kaymakamlık tarafından yapılan duyuruda adayların Pervari İlçe Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğünden ya da Pervari Pervari İlçe Jandarma Komutanlığından temin edecekleri Güvenlik Korucu Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımaları halinde 11.06.2020- 21.06.2020 tarihleri arasında 10 gün içerisinde şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Başvuru Şartları

TÜRK vatandaşı olmak, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak, kadın adaylar için 21 yaşını doldurmuş olmak, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 40 yaşından büyük olmamak, en az ilkokul mezunu olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, TCK ilgili maddesinde hüküm giymemiş olmak, kan davasından hüküm giymemiş olmak, terör suçu işlememiş olmak, hali hazırda görevin yapılacağı yerde ikamet ediyor olmak, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir durumu olmamak, siyasi parti üyesi olmamak, köy muhtarlığı ve ihtiyar heyeti hariç mahalli idarelerin seçimle iş başına gelen görevlilerinden olmamak, güvenlik ve arşiv soruşturması temiz olmak, taksirli suçlar ve ilanda yer alan diğer suçlardan hüküm giymemek, siyasi parti üyesi olmamak şartlarının sağlanması gerekmektedir.

Başvuru Belgeleri

Adaylar dilekçe, nüfus cüzdanı tasdikli örneği, diploma, erkek adaylar için askerlik görevini yaptığına dair belge, son bir yıl içerisinde çekilmiş 6 fotoğraf, e-devlet üzerinden alınacak sicil belgesi, ilgili köyde oturduğuna dair belge ile ilgili makamlara başvuru yapacaklardır.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2022, 11:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mükremin
Mükremin - 3 yıl Önce

Sayın bakanım sizin emrinizle elazığ a kirucu alimi nezaman olacak bekliyoruz

vedat vargün
vedat vargün - 3 yıl Önce

Sayın bakanım Kars Digor dağpınar korucu alımı bekliyoruz nezaman alım olacak sayın bakanım yılardır korucu alımı bekliyoruz lütfen biz bir yardımcı olun lütfen saygılar

Mahmut
Mahmut - 3 yıl Önce

Malatya ya alım ne zaman olacak sayın bakanım lütfen sesimizi duyun

Alaaddin
Alaaddin - 3 yıl Önce

Maras maras MARAŞ flaş flaş korucu alımı yokkkkkkk yokkkkkkk ilgili makamlara duyuru alım yokmuş bilginize

Umut
Umut - 3 yıl Önce

Sayın bakanlarim alımlar hep doğu illerine yapiliyor.Guneydogu ve Kilis merkeze bağlı sınıra yakın köylere ne Zaman olacak sesimiz ne zaman duyulacak saygılarımla

Kilis'ten
Kilis'ten - 3 yıl Önce

Kilis için sizlerden kontenjan taleb ediyoruz inşaAllah sayın bakanlarim lütfen bizde görev almak istiyoruz.iyi günler dilerim saygılar sunuyorum kilis'ten

Sinan gökburun
Sinan gökburun - 3 yıl Önce

K maraş korucu alımı nezaman olacak

İbrahim Halil Yüksel
İbrahim Halil Yüksel - 3 yıl Önce

Sayın bakanım islahiye için güvenlik koruyucu alımı ne zaman olur bayram dan öncemi yoksa bayramdan sonrami gereğinin yapılmasını arz ederim.