Jandarma Pervari İlçesine 30 Güvenlik Korucusu Alınacak!

Pervari ilçesine 30 adet yeni güvenlik korucu alımı gerçekleştirilecektir. Alımlarda hangi belgeler istenilmektedir ? Alımlarla ilgili detayları haberimizde derledik.

Jandarma Pervari İlçesine 30 Güvenlik Korucusu Alınacak!

Ekim ayı itibari ile yapılacak olan alımlardan biri de kaymakamlıklar tarafından yayınlanan güvenlik korucusu alımları yer almaktadır. Bu noktada 8 Ekim tarihi ile yayınlanan en son alımda Pervari Kaymakamlığı güvenlik korucusu kadrolarının takviye edilmesi maksadıyla Siirt valiliğinin 08.06.2020 tarih ve 12876075-250-e.4718 sayılı onayı ile Pervari ilçesine 30 adet güvenlik korucusu kadrosunun alınmasına karar verdiğini açıklamıştır.

Başvuru Şartları Neler?

İlgili güvenlik korucusu alımı ilanına başvurmak için güvenlik korucular! yönetmeliğinin 6 inci maddesine göre adayların birtakım şartları sağlaması gerekmekte olup bunlar:

Türk Vatandaş! Olmak, Erkek Adaylar İçin Askerlik Hizmetini Yapmış Olmak, Kadın Adaylar İçin 21 Yaşını Doldurmuş Olmak, Düzeltilmemiş Nüfus Kaydına Göre 40 Yaşından Büyük Olmamak, En Az İlkokul Mezunu Olmak, Kamu Haklarından Mahrum Bulunmamak, Irk, Din, Mezhep veya Bölge Aleyhine Kin ve Düşmanlığa alenen Tahrik Etme Suçlarından Mahkûm Olmamak, Taksirli Suçlardan hüküm giymemiş olmak,

Terör Suçlarına Katılmamış ve Bu Konuda Hüküm Giymemiş Olmak, Kan Davasından Hüküm Giymemiş Olmak, Halı Hazırda Görevlendirileceği Köyde İkamet Etmek, Görevini Devamlı Yapmasına Engel Olabilecek Seviyede Hastalığı, Sakatlığı veya Akıl Hastalığı Bulunmamak, Siyasi Parti Üyesi Olmamak, Köy Muhtarlığı ve İhtiyar Heyeti Üyeliği Hariç Mahalli İdarelerin Seçimle Göreve Gelen Organlarında Görevli Olmamak, Güvenlik ve arşiv Soruşturması Olmak şartları aranmaktadır.

Hangi Belgeler İsteniyor?

İlgili kadroya başvuru yapmak isteyenlerin başvuru dilekçesi, nüfus cüzdanının tasdikli örneği, nüfus kayıt örneği, diploma, erkek adaylar için askerliğini yapmış olduğuna dair belge, son bir yıl içinde çekilmiş 6 fotoğraf, e-devlet üzerinden alınacak adli sicil belgesi, görevlendirileceği kadro çevresinde ikamet ettiğine dair belge ile başvuru yapmaları gerekmektedir.

Başvuru Şekli Nasıl?

Kaymakamlık tarafından yapılacak olan alımda başvuruya ilişkin olarak şu açıklamaya yer verilmiştir. “442 Sayılı Köy Kanununun 74. maddesi kapsamında Pervari İlçesi 30 (otuz) güvenlik korucusu alımı yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyenlerin, Güvenlik Korucu Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımaları halinde 08.10.2020- 17.10.2020 tarihleri arasında 10 (on) gün içerisinde müracaat edebilecek” şeklindedir. Adayların ilgili tarihlerde, başvuru belgeleri ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2020, 23:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali sarıkaya malatya
Ali sarıkaya malatya - 2 yıl Önce

Malatya şahnahan mahallesine ne zaman korucu alımı yapılacak

Orhan Çevik
Orhan Çevik - 2 yıl Önce

Osmaniye Alımı ne zaman yapacak

Bingöl12
Bingöl12 - 2 yıl Önce

Koruyucu alımı istiyoruz Bingöl ılıcalar beldesine

E
E - 2 yıl Önce

Tuzlucada 2koyde koçbaşi korucu yok

Sinan gökburun
Sinan gökburun - 2 yıl Önce

K maraş caglan cerit soguk pınarı mahalle sine nezaman korucu alımı olacak beklemek den bık dık yeter artık ayrım cılık bizlerde bu vatanın evladı yız

Tuncel artan
Tuncel artan - 2 yıl Önce

Taşlıçay tanyolu kayalık mezrasına korucu alımı olmasını istiyoruz güvenliğimiz yok ağrı

misafir
misafir - 2 yıl Önce

Elazıp Palu ilçesine de alım olursa çok seviniriz

Aydın yaşar
Aydın yaşar - 4 hafta Önce

Güzel meslek