İki Kaymakamlık Daha 70 Güvenlik Korucu Alımı Yapacak!

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde Sosan Kaymakamlığı ve Sur Kaymakamlığı toplamda 70 Güvenlik Korucu alımı yapacağını ilan etti. İşte detaylar.

İki Kaymakamlık Daha 70 Güvenlik Korucu Alımı Yapacak!

Binlerce adayın merak ettiği alımlarda biri olan güvenlik korucusu alımlarına ilişkin bir genel alım beklenirken bu süreçte kaymakamlıklar ve ilgili kaymakamlıklara bağlı olarak Jandarma Genel Komutanlıkları tarafından ilanlar yayınlanmaya devam ediliyor. Bu süreçte ili kaymakamlık ve JGK tarafından güvenlik korucusu alımları için ilan yayınlanmış olup toplamda ise 70 güvenlik korucusu alımı gerçekleştirilecektir. İşte alıma ilişkin detaylar.

Sason Kaymakamlığı

Kaymakamlık tarafından yapılacak olan alımda Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere toplamda 45 güvenlik korucusu alımı gerçekleştirilecek olup adayanların görevlendirileceği köyler ve mahalleler şu şekilde açıklanmıştır. Adayların başvuruları 1 Temmuz 2020 ile 10 Temmuz 2020 tarihleri arasında alınacaktır.

Sur Kaymakamlığı

İlgili kaymakamlık tarafından yapılacak olan alımda toplamda 25 güvenlik korucusu alınacak olup adaylar Sur İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde görevlendirilecektir. Adaylar 08 Haziran 2020 - 19 Haziran 2020 tarihleri arasında başvuru yapabilecektir.

Başvuru Şartları

Adayların sağlaması gereken başvuru şartları arasında T.C. vatandaşı olmak erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre en fazla 30 Yaşında olmak (31 Yaşından günalmamış olmak, en az ilköğretim mezunu (8 Yıllık ) olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, TCK’nın ilgili maddeleri gereğince hüküm giymemiş olmak, Kan davasına karışmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak, hâli hazırda görevlendirileceği köyde en az 6 ay ikamet ediyor olmak görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, sakatlığı veya akıl hastalığı bulunmamak, siyasi parti üyesi olmamak, köy muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak, terör örgütleri ile bu örgütlerin yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine katılmamış olmak, terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde bulunmamış olmak, örgüt propagandası yapmamış olmak, Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti, ilişkisi veya irtibatı bulunmamak, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak gibi birtakım genel alım şartlarını sağlaması gerekmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Umut
Umut - 3 yıl Önce

Kilis merkeze bağlı sınıra yakın köylere ne Zaman alım yapılacak sesimizi duyun artık sayın yetkililerimiz kilis'ten selam saygılar sunuyorum

Umut
Umut - 3 yıl Önce

Kilis için sizlerden kontenjan taleb ediyoruz inşaAllah sayın bakanım saygılar kilis'ten

Murat
Murat - 3 yıl Önce

Korucu olma yaş şartını bile bozdunuz 30 yaştan sonrakiler bu vatanın evladı değilmidir her işte haksızlık ediyorsunuz adaletsizliktir bu yaptığınız

Nesim
Nesim - 3 yıl Önce

Şeçim yaklaşıyor 5 bin oyum aşiret var Bitlis ilçelerinle beraber bürün ilçeler alsanız korucu seviniriz başka yere kayar oylar

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Ya batman Gercüş de nezaman alım olacak 4 yıldır bekliyoruz alım yapacaksanız Türkiye geneli hepsini birden alın

Sinan gökburun
Sinan gökburun - 3 yıl Önce

K maraşa caglan cerit sovuk pınar da nezaman olacak korucu alımı 2020

Ferhat
Ferhat - 3 yıl Önce

Van İpekyolu ilçesine bağlı köyler için alım olacak mi.

Necmettin
Necmettin - 3 yıl Önce

Kahramanmaraş pazarcik sayin bakan koruyucu alimi nezaman olacak